İYİ PARTİLİLER

İYİ PARTİLİLER

Bu parti kurulmadan bir gün önce, tüm arkadaşlarımın temiz vicdanlarına yönelip çağrı niyetine bir yazı yazıp adı ne olursa olsun kurulacak yeni partiye asla girmeyeceğimi; aksine gidip MHP ye kayıt olacağımı, seçimlerde de oyumu MHP ye atacağımı bildirdim. Ve de o günlerde İYİ Parti kurulmadan MHP ye kayıt yaptırdım. Seçimlerde oyumu da MHP ye kullandım.

Yaklaşık 10 yıl MHP nin Giresun İl teşkilatında ki bazı yöneticilere muhalif oldum.Derdim MHP ve parti genel merkezi değildi.O dönemlerde il makamlarında olan bazı idarecilerin amacı Ülkücülük veya MHP ye oy kazandırmak değil,bilakis MHP yi basamak olarak kullanarak milletvekili olmak,MHP yi özel menfaatleri uğruna kullanmak olduğunu bildirdim. O gün dinlenmedim. Yakın arkadaşlarımdan bile eleştiri aldım. Bazıları yanımdan uzaklaştı. Bazılar adımı bile unuttular.

Ama ben

95 yıllının MHP den Giresun milletvekili adayı ve Giresun İl Başkan Yardımcısı olarak partim adına çalışmıştım. Ayrıca 45 yıl ülkücü teşkilatlarda ve MHP de çeşitli görevler yapmıştım. Partimde geçmiş tecrübelerime güvenerek eğri büğrü adımlar atanları, yere yanlış basanları görüyordum. Ve gelecekten endişe duyuyordum.

Çok geçmeden partideki tutumlarından dolayı eleştirdiğim kişilerin MHP muhaliflerinin içine teker teker sızmaya başladığını izlemeye başladım. Muhalefet aynı kişilerle şekil değiştiriyor. İşin garibi muhalefet kanadının Ankara ayağı bu kişileri baş üstünde tutmaya başlamıştı. MHP ve Ülkücülükten ziyade şahsi menfaatlerinin esiri kişiler muhalefet gurubuna katılıyordu. Muhalefeti ele geçirmeye başlamışlardı. Yıllar önce bu kişiler yüzünden partime mesafe koymuş. Oyumu kullanıyor ve gelişmeleri izliyordum.

Allah’ta yardım ediyor. Malum kişiler kurulan iyi Partiye yönetici ve aday oluyordu.

İşte bu aşamada,24 Haziran Genel Seçimlerinden önce samimi olarak muhalefette kalan; bir müddet teşriki mesai kurduğum, samimi ülkücü olduklarına inandığım arkadaşlarıma bir yazı yazarak” seçimlerden bir gün önce iyi Partiden istifa edin ve MHP ye oy atın “diye bir çağrı yaptım. Bana göre ülkücünün partisi her vakit MHP idi. Muhalif görüş ve fikirlerin varsa partinde kal, üstü kapalı maceralara kapılmayın demek istiyordum.

Dinlemediler. Şimdi taptıkları, uğruna 40 yıllık partileri MHP yi sert ve saldırgan eleştirilerle terk ettikleri sayın Akşener seçimli kurultay kararı almış ve yeniden aday olmayacağını açıklamış bulunuyor.

Kula güvenenin hazin sonu nihayet böyle olacaktır. Bundan sonra MHP ye atıp tutanlar. Başka parti bayrağı altında bütün amaçları, siyasi eforları MHP yi bitirmek olanlar, kongreden sonra ne yapacaklar…?

El bağlayıp” biz ettik siz etmeyin” mi, yoksa “bir derin uykudaydık yeni uyandık” mı diyecekler. Veya görüşleri kendilerine taban tabana tamamen zıt başka bir partiye mi geçecekler. İzleyelim önümüzdeki aylarda iyi Partililer ne yapacaklar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?