Kamalak: “Terör, Karadeniz’e Doğru Açılıyor”       

Kamalak: “Terör, Karadeniz’e Doğru Açılıyor”       

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak,  partisinin Giresun İl Başkanlığınca Bulancak ilçesindeki Necmettin Erbakan Bahçesi’nde düzenlenen sahur programına katıldı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, “(Türkiye’de bulunan sığınmacılar için) Batı da diyor ki; ‘siz onları tutun orada, biz size yardımda bulunalım’, sadaka verecek. Buraları yakıp yıkan, sömüren kendileri olduğunu belirtti.

Kamalak, sahur programında yaptığı konuşmada, Karadeniz’in bölge olarak Türkiye’nin güvenliği bakımından çok önemli bir konumu olduğunu söyledi.

Kamalak, “Yazık ki terörün belki de Karadenizimizin bu özelliğinden dolayı ‘bak biz oraya da sirayet ediyoruz, oraya da uğraşıyoruz, istediğimiz şekilde oraya da yön verebiliriz’ mesajının verebilmek için maalesef Karadeniz’e doğru açıldığını da görüyoruz.” diye konuştu.

Bir süre önce Çaldağ Karakol Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Zafer Çalışkan’ın Giresun’da şehit olduğunu hatırlatan Kamalak,  “Üç dört gün önce Gümüşhane’de iki askerimizin şehit edildiğini basından öğreniyoruz, cenazelerinden görüyoruz. Bu münasebetle diyoruz ki iktidar sahiplerine, tabi ki bütün ahalimize, terörü önleyecek olan tek parti de Saadet Partisi’dir böyle biline.” dedi.

Türkiye’nin Batı’nın mülteci kampı olduğunu iddia eden Kamalak şunları kaydetti:, “Suriye’den gelenler, Afganistan’dan gelenler, Pakistan’dan gelenler, Irak’tan gelenler, Libya’dan gelenler. Durun diyoruz. Burada durun Batı’ya geçmeyin. Batı da diyor ki ‘siz onları tutun orada, biz size yardımda bulunalım, sadaka verecek. Buraları yakıp yıkan, sömüren kendileri. Yetmedi bir de günah keçisi, günah keçisi diyorum hatırlayacaksınız yakın zamanda üç dört gün önce yıllardır dost bildiğimiz ama Kur’an-ı Kerim dost demiyor, siz onların dinine dönmedikçe onlar sizden razı olmaz. Bizimle ilgili karar aldılar biliyorsunuz, soykırım yapmışız, soykırım, yani katillikten daha ağır bir suçla itham ediliyoruz.”

Mustafa Kamalak, 1. Dünya Savaşı’nda Türklerin Almanlarla beraber olduğunu dikkati çekerek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Onlar yüzünden savaşa girdik. Onların iki gemisi İngilizlerin önünden kaçan iki gemiyi sığınmacı olarak kendi karasularımıza aldık, takip edenlere dedik ki ‘biz satın aldık o gemileri’ dedik. Üzerine Türk bayrağı çektik, Alman askerlerine Türk askeri kıyafetini giydirdik, Karadeniz’e açıldı Rus limanlarını bildiğiniz gibi top ateşine tuttu, böylece biz savaşa girmiş olduk. Koca devletimiz, 6 asırlık devletimiz darmadağın oldu, bugün yerinde tam 64 tane devletçik var Osmanlı’nın.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?