KARAHAN’DAN YAŞLILARA ŞEFKAT ELİ

KARAHAN’DAN YAŞLILARA ŞEFKAT ELİ

Vali Karahan, huzurevinde yaşlılarla buluştu.

Giresun Valisi Hasan Karahan,  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Giresun Huzurevi, Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde incelemelerde bulundu.

Yetkililerden huzureviyle ilgili bilgi alan Vali Karahan, bina çevresinde devam eden çevre düzeni çalışmalarını yerinde gözlemledi.

92 Yatak kapasiteli huzurevinin 1 Aralıkta hizmete gireceği bilgisini veren Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mustafa Tosun, ilk etapta kuruma müracaat eden 20’ye yakın yaşlının kabulünün yapılacağını belirtti. Huzurevinde yasal süreç isteyen yemek, temizlik, bakım elamanları ihalelerinin ve kadrolu personel atamasının yapıldığını kaydeden Tosun,1 Aralık’ta yaşlı kabulüne başlayacak olan kurumun hizmete hazır olduğunu sözlerine ekledi.

Yaşlılarımızın hayatlarının kalan bölümünü rahat ve huzurlu bir şekilde geçirebilmesini sağlayacak olan Huzurevinin hizmet vermeye başlamasıyla birlikte ilimizde önemli bir eksikliğin daha giderileceğini belirten Vali Karahan, 1 Aralık’a kadar tüm eksikliklerin aksaklığa yol açmadan giderilmesi talimatını verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?