KARAKUŞ’TAN GENÇLİK İÇİN ANLAMLI ÖNERİLER

KARAKUŞ’TAN GENÇLİK İÇİN ANLAMLI ÖNERİLER

MHP Giresun İl Başkanı Mahmut Karakuş 19 Mayıs’ı kutladı.Karakuş” Kurtuluş ateşinin yakıldığı günün 104’üncü yıldönümünde bir Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutlamanın coşkusu içindeyiz.

19 Mayıs 1919 binlerce şehit verilerek, Türk ulusunun kutsal saydığı topraklarda hür ve bağımsız olarak yaşamanın yolunu açan Milli Mücadele destanı ve ulusal bağımsızlık hareketi başlangıcıdır.

19 Mayıs “Ben ezelden beri hür yaşadım hür yaşarım, Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım…!diyen ecdadımızın işgalcilere verdiği büyük bir cevaptır.

Esaret altındaki mazlum milletleri de ışık olan bu zaferle milletimiz; esaret altına alınamayacağını dünyaya bir kez daha ilan etmiştir.

Ahlaklı, erdemli, kültürel ve manevi değerlerimizi sahiplenen, ailesine ve ülkesine karşı sorularının farkında olan bir gençlik her zaman idealimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle bu anlamlı günün yıldönümünde Giresunluların ve gençlerimizin bayramını kutluyor, gazilerimizi ve şehitlerimizi şükranla, minnetle ve rahmetle anıyorum”dedi.

Haber: Hakan Çelebi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?