Kavgalar üniversiteye zarar mı veriyor?

Kavgalar üniversiteye zarar mı veriyor?

Kavgaların son bulmasını isteyen Arda, önemli açıklamalar yaptı.

Giresun’un önemli Mühendis ve Mimarlarından Mustafa Arda, Giresun Üniversitesi’nin iç kavgaların esiri haline dönüşmesinin kimseye yarar sağlamayacağını söyledi.

Üniversitelerde fikir tartışmalarının normal olduğunu ancak olayı farklı noktalara taşımanın gelecek adına endişe verici boyutta olduğunu belirten Arda; “Şu an çok başarılı bir Rektör var. Ben kendisinden son derece umutluyum. Fakat üniversitemizde yeni plan ve projeler yerine hep kısır çekişmeler var. Bu üniversiteye yapılacak en büyük kötülük olur. Rektör seçimleri daha yeni bitti. 4 yıl sonra yeniden seçim olacak. Bu ana kadar beklemek gerekir” dedi.

“FAKÜLTELER BÜYÜTÜLMELİ”

Arda fakültelerin büyütülmesi için üst düzey profesör ve bilim adamlarının Giresun Üniversitesi’ne kazandırılması gerektiğini belirterek; “Bu üniversitede dünya çapındaki bilim adamları ders vermeli ve idari görevlerde bulunmalıdır.Hoca kadrosu yenilenmeli ve üst düzey profesörler buraya getirilmelidir.Bunun için her ilçede özel çalışma birimleri kurulmalıdır.Buraya gelmek isteyen bilim adamları varsa onlara kapılar açık olmalıdır.Sürekli kavga ile anılan bir üniversitenin tıp fakültesinin acil servisi dahi çalışmaz.Şu an hastane binamız dahi yoksa 10 yıl boşa geçmiş demektir.Hizmet odaklı bir üniversite yönetimi oluşması için bizlere büyük görevler düşüyor.Her ay 2-3 farklı yeni icraat üretilip üretilmediğini takip etmeliyiz.Bu da tam destek vererek olur.Kavgaları keserek olur.Ben tüm taraflara artık uzlaşı öneriyorum.Dışarıdan üniversitemizin imajı çok kötü.”diye konuştu

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?