KAYIP AHMET, HABERİMİZ ÜZERİNE EVİNE DÖNDÜ

KAYIP AHMET, HABERİMİZ ÜZERİNE EVİNE DÖNDÜ

Önceki gün kaybolduğu için hakkında haber yaptığımız Espiyeli Ahmet Çağlar, Giresun’da polisler tarafından bulundu. Çağlar, telefonla Haber Muhabiri Sedat Karakaya ile görüştü.

Haber: SEDAT KARAKAYA

Giresun Gündem Gazetesi Muhabiri ve Kanal 28 Haber spikeri Sedat Karakaya’nın yaptığı ‘Ahmet nerede?’ başlıklı haber, ses getirdi. Espiye İlçesi’ne bağlı Kaleboynu Mahallesi’nde yaşayan Mehmet Karlıdağ kaybolan yeğenini arıyordu. Önceki sabah saat 05:00 sıralarında evinden ayrılan, psikolojik sorunları olduğu öğrenilen 23 yaşındaki Ahmet Çağlar Giresun’da kaybolmuş ve ailesi başta olmak üzere akrabalarını da telaşlandırmıştı.

Ancak eş zamanlı olarak Kanal 28 Televizyonu ve Giresun Gündem Gazetesi’nde haber yaparak sesini duyuran Sedat Karakaya’nın yayınının ardından Giresun Emniyeti evden kaçan Çağlar’ı Teyyaredüzü Mahallesi’nde yakaladı. Ailesi ve yakınlarını telaşlandıran Ahmet Çağlar hiç beklemediği anda yakayı ele verirken, bunu yaptığı için ailesi ve yakınlarına mahcup olduğunu söyledi.

Konuyla ilgili olarak Ahmet’i her yerde aradıklarını belirten dayısı Mehmet Karyağdı ise; “Allah sizden razı olsun. Haber yaptınız ve sesimiz oldunuz. Giresun Emniyet Müdürlüğü’ne de ayrıca çok teşekkür ediyoruz. Yüreğimiz ağzımıza gelmişti. 2 gün boyunca kayıp olması bizim için 2 yıla bedeldi. Şimdi sağ salim evine döndü. Biz de, ailesi de çok büyük mutluluk yaşadık” dedi.

Bazı çevrelerce kötü yollara bulaşan Ahmet Çağlar da Muhabirimiz Sedat Karakaya’ya telefona ulaşarak kayıp olduğu 2 günü anlattı. Çağlar; “Yaşadığım bu olay tabi ki beni de üzdü. Ancak sağlık sorunlarım olduğu biliniyor. Bazı şeyler aslında benim isteğimin dışında geliştiği için böyle oldu. Yoksa bunu asla ve asla yapmazdım. Dayım Mehmet ve Bilal arkadaşım beni bulmak için size gelmişler ve haber yaptırmışlar. Bundan da haberdarım ancak tekrarı olmayacak. Tekrar dediğim gibi size de, Emniyet güçlerimize de ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?