KESKİN, REKTÖRLÜK TARTIŞMALARI İÇİN NE DEDİ?

KESKİN, REKTÖRLÜK TARTIŞMALARI İÇİN NE DEDİ?

Rektörlük seçimleri konusunda akademik çevrelerden ziyade; siyasi çevrelerin müdahil olmalarını eleştiren Keskin, önemli tespitlerde bulundu.

Milli Eğitim emekli müfettişlerinden Köşe yazarımız Abdullah Keskin, Giresunspor ve TSO idarecileri ile bazı sendikaların, Rektörlük seçimlerine siyaset bulaştırdıklarını öne sürdü. Bu konuyla ilgili bir köşe yazısı kaleme alan Keskin,” Verilen demeçlerde bilim, bilimsellik, üniversite özerkliği, karşılaşılan sorunların çözümünde öncülük yapma, düşünce özgürlüğünü sağlama, kısaca üniversitenin ana düşüncesi, felsefesine yönelik tek bir cümle yok. Devlet kurumları, özel sektör ve sivil toplum örgütleri son sözüm sizlere. Üniversiteden hangi yardımı istediniz de kabul görülmedi?

Bunu dile getiriniz. Söylemlerdeki amaç “çamur at izi kalsın” dan öte bir şey değil. Sadece karalama. Biliniz ki, atılan bu çamurun izi kalmaz, karalamanızın inandırıcılığı olmaz. Kıyısı, köşesinden iğne ucu kadar açık bulabilseler günümüzün suçlama modası olan “paralelci” diyebilirler. Hatta daha da ileri gidilerek “rüşvet almak” iddiası da gündeme gelebilir.

Yapılması gereken üniversitenin gerçek, çağdaş bir bilim yuvası olabilmesi için çaba göstermek olmalıdır” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?