KILIÇASLAN SESSİZ ÇOĞUNLUĞU SESİ OLDU

KILIÇASLAN SESSİZ ÇOĞUNLUĞU SESİ OLDU

Başkan Kılıçaslan 6 bin hastanın hayatının tehlikede olduğunu ifade ederek”İlk seçimde ittfak ortaklarımız ile iktidar olacağız.İnşaallah ÇÖLYAK için gerekli adımlar atacağız”dedi

Son yıllarda adını sıkça duyduğumuz çölyak (glüten) hastalığı sağlık açısından ciddi sorunlara, hatta tedavi edilmediği takdirde kansere kadar giden tablolara neden oluyor. Sadece Giresun’da bu hastalık için teşhisi konan 6 bin civarında hastanın olduğu biliniyor.

Giresun da Çölyak (glüten) hastalığını insanlara duyurmak ve farkındalık yaratarak kamuoyu oluşturmak adına kendisi de bir çölyak hastası olan Gelecek Partisi İl Kadın Kolları Başkanı F.Zülal Öztürk ve Giresun Çölyak Glutensiz Beslenme Derneği Başkanı Yasin Çamcı ilimiz genelinde faaliyetlerde bulunmaya devam ediyorlar. Bu vesile ile Gelecek Partisi Giresun İl Başkanı Murat Kılıçaslan’ın destekleri ile etkinlik düzenlendi. Yoğun ilgi gören etkinlikte çölyak hastalarına glütensiz yiyeceklerden ikram edildi. Etkinlik kapsamında İl Başkanı Murat Kılıçaslan bu hastalıkla ilgili toplantı düzenleyerek çölyak hastalarının sorunlarını dinledi.

Son yıllarda gündeme gelen ve her geçen gün hasta sayısı daha da artan bu hastalıkla ilgili açıklamada bulunan Kılıçaslan şunları söyledi. “Genellikle 1 yaşından sonra gluten içeren besinlerin tüketilmeye başlanması ile birlikte ilk belirtileri ortaya çıkan bu hastalık vatandaşlarımızda maddi ve psikolojik anlamda çok zor durumlara neden oluyor. Maddi anlamda ulaşılması zor olan glütensiz gıdalar ve fiyatlarının çok yüksek olması, manevi anlamda ise kısıtlı bir beslenme imkânlarının olması insanlarımızı ruhsal olarak çöküntüye götürüyor. Bugün normalde 5 TL ye aldığımız ekmeği aynı gramajda glütensiz olarak onlar en düşük 32 TL ye alabiliyor. Dışarıda yemekleri yiyemiyorlar çünkü glutenli gıdaların kullanıldığı kaplarda, fırınlarda, işlenen her yerde glüten bulaşı sebebi ile tüketim yapamıyorlar. Bugün burada birçok çölyak hastamızın sorunlarını dinledim. Dışarıdan masum gibi görülen bir hastalığın ne kadar ciddi boyutta insan yaşamını etkilediğinin bilincine vardık.

Bu sebeple bu kardeşlerimize öncelikle Devletimizin gerçek anlamda sahip çıkması için çağrıda bulunuyoruz. Kadın Kolları Başkanım Fatma Zülal Hanım ve Dernek Başkanım Yasin Bey Giresun da çok güzel bir çalışma başlattılar. Bu çalışmalarımızı İnşallah daha da ilerletip Merkezimizde Genel Başkanımız Sn. Ahmet Davutoğlu’na da ileterek Türkiye çapında bir çalışma yapacağız.

Her şey bir yana Bu işi biz siyaset üstü görüyoruz. Bu sebeple her ne görüşte ve yapıda olursa olsun tüm erkleri bu kardeşlerimize destek olmaya davet ediyoruz” Şeklinde konuştu.Haber:Osman Yılmaz

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?