KILIÇTAROĞLU, ÇOK ŞANSLI

KILIÇTAROĞLU, ÇOK ŞANSLI

Geçen hafta meclisimizde görüşülmeye başlanılan “Yeni Anayasa” teklifinin ilk tur oylamaları bitti. Her şey AKP’nin gayreti, MHP’nin desteği sayesinde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın düşündüğü gibi oldu.

Sayın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan şahsına mütenasip yetenekleri gereği, bağımsız olması gereken kurumları bir bir nötrleştirip;kendine bağlıyor.

Adalet, TSK, Bakanlar Kurulu, TBMM, MHP, Emniyet, YÖK, Mülki İdareciler, Muhtarlar derken en son Anayasayı değiştirip yörüngesine sokacak gibi. CHP dışında gücü ve kudreti karşısında direnecek irade yok.

Yeni Anayasa bu haliyle TBMM de kabul görecek ardından halkoyundan da rahatça geçecek gibi.

Artık tek adam. Bulutlara yakın oturacak. Eline su dökecek kimse kalmayacak. Halk,Milletvekilleri,kurum ve kuruluşlar emrinde.Etrafında uydu misali dönüyorlar.Hizmet etmeye gönüllü yarışıyorlar.

O,mağrur. Her birine, her an merhem olacak günlük hitabetini yapıyor. Usanmadan,bıkmadan.Günde 20 defa da olsa, her yere koşuyor.Anlatıyor da anlatıyor.Kimi anlıyor,kimi anlamış görünüyor.Anlamayanı da anlamaya zorluyorlar.

Krallıklar hariç. Fani bir dünyada, fani bir kula bu yetki,bu ilgi duyulmamış,görülmemiş.O bunlardan tatmin olmuyor.Daima daha fazlası diyor,çok daha fazlasını istiyor. Emrindeki kullarına her daim “Bana yetki üstüne yetki verin” diyor.

Bakılınca Türkiye’nin en şanslı mutlu insanı Tayyip Erdoğan olmalı.

İnsanın binlerce yıl ömrü olsa da bu yetkileri doyasıya kullansa.Ama nafile.Yaradan müsaade etmiyor.

O vakit peşinden gelene bakacaksın.Aklını kullanarak,Tayyip Erdoğan’dan sonrası en şanslı lideri arayacaksın.

TBMM ce 1. turu Tayyip Erdoğan’ın lehine sonuçlanan Anayasa değişikliği, koca ülkeyi tek adamın kucağına oturtuyor. Bundan böyle Türkiye’de “Başkanlık” seçimleri için iki parti yarışacak diyor.Bu iki partinin biri aşikar AKP olacak.Sakın ikincisi de MHP’dir demeyin. Herkesin bildiğini saklamayalım.İkinci parti de yüzde yüz CHP olacaktır.

İlk beş yıllık süresi 2019 yılında dolacak olan Cumhurbaşkanı Sayın Tayyip Erdoğan’ın karşısına;ikinci turda CHP Genel Başkanı olan Kemal Kılıçtaroğlu tek başına çıkacaktır.

Tayyip Erdoğan bütün AKP’li seçmenin yanı sıra, Sayın Bahçeliye bağlı MHP seçmeninin de oyunu alacaktır.Bu oy tekrar seçilmesine kafi gelecek mi? Zaman gösterecek.

Karşısında “Başkanlık” için yarışacak Sayın Kılıçtaroğlu’na ise; Başkan Tayyip Erdoğan karşıtları birleşip oy kullanacaklardır. Seçilme şansı bugün zayıf görünse de; iki yıl içinde ilgili köprüler altından çok sular akacağından, geleceğe ait don biçilmez. Yani şartlar Kılıçtaroğlu lehinde tezahür edebilir.

Bu arada Sayın Bahçeli ne eder, ne yapar derseniz. Kaderine küser.Ya Sayın Erdoğan’dan alacağı bir kaç kadro karşılığı teslim olur.Veya köşesine çekilip ulül emrin geleceği günü bekler.

2019 yılında Başkanlığın kendine geçme ihtimalini gören CHP’nin Yeni Anayasa teklif maddeleri Mecliste görüşülürken gösterdiği direnç ve taşkınlığa bir mana veremiyorum. Siz MHP gibi yok olup silinecek bir parti değilsiniz. Aksine istikbal vaat ediyorsunuz. Gelecekte nice iktidar,nice “Başkanlıklar” sizin olma ihtimali var.Size göre bu yasa varsın geçsin.Nasıl olsa “Halkçı” bir partisiniz.Halkımıza güvenin.Son sözü onlara bırakın.

Artık iyice anlaşılıyor ki Meclisin en gözde ikinci partisi CHP dir. Tayyip Erdoğan’dan sonra en şanslı lideri de Sayın Kılıçtaroğlu’dur.

Son söz

TBMM.nde gurubu bulunan AKP ye bakınca,Sayın Başkan Tayyip Erdoğan’dan sonra, AKP içinde aynı karizmada lider bulmak imkansızdır.CHP de Sayın Kılıçtaroğlu seviyesinde ve üstünde liderlik yapacak onlarca vekil bulabilirsiniz…

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?