“Kimse Giresunspor’dan Daha Büyük Değil”

“Kimse Giresunspor’dan Daha Büyük Değil”

Giresunspor Başkanı Mustafa Bozbağ, önceki akşam yaptıkları toplantıda Yönetim olarak radikal kararlar aldıklarını söyledi.

Bozbağ; “Futbolculara 5 bin Lira para cezası verdik. Yine heyecanını, Giresunspor için mücadele etmek istemediğini anladığımız oyuncularımızla gerekirse yolumuzu da ayıracağız” dedi.

Bozbağ, kulüp binasında bazı yöneticilerin de yer aldığı bir toplantı düzenledi.

Toplantıda Bozbağ, takımın mevcut durumu ve son haftalarda alınan sonuçları toplantıda değerlendirdiklerini ifade ederek; “Alınan kararları ve Yönetim Kurulumuzun tutumunu bu toplantı ile kamuoyuna ilan ediyoruz” diye konuştu.

Giresunspor’un 37 puanla ligde 8. sırada yer aldığını anımsatan Bozbağ, 5.5 milyon Lira bütçeli bir takım olarak takımın ligde bulunduğu yerin son derece başarılı olduğunu kaydetti.

Başkan Bozbağ, şöyle konuştu:

“26 haftayı geride bıraktık. Geldiğimiz noktaya bakacak olursak, bizce başarılıyız. Şu anda 37 puanımız var. Bizden çok daha fazla bütçeli takımların durumu ortada.”

“Giresunspor bu ligin en düşük bütçeli takımı” diyen Bozbağ, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Giresunspor bu ligin en düşük bütçeli ekibi konumunda. Bizden bir üstte olan takım Adanaspor ise şu anda lider konumda. Biraz daha dikkatli olsaydık ligdeki konumumuz farklı olabilirdi.”

Son oynanan Kayseri Erciyesspor maçını da değerlendiren Bozbağ, 3-0’dan maçın 3-3’e gelmesine kendisinin de inanamadığını söyledi.

Bozbağ; “Bu sezon çok şanssız maçlar oynadık. Bunlardan birisi de Kayseri Erciyesspor maçı. 3-0 önde olduğumuz maç son 12 dakikada 3-3’e geldi. Futbol ciddiye alınması gereken bir spor. Elazığspor karşısında da 2-0 öndeydik. O maçta da son 10 dakikada 2-2’ye geldi. O iki maçı kazansaydık şu anda ligde daha farklı yerlerde olabilirdik. Şanssızlıklar diyebiliriz.” dedi.

Giresunspor Başkanı Mustafa Bozbağ, Kayseri Erciyesspor karşısında alınan skorun kendisini de üzdüğünü, hatta 2 gün uyumadığını söyledi.

Yönetim Kurulu olarak önceki akşam yaptıkları toplantıda bir daha Kayseri Erciyesspor maçındaki gibi bir durumun yaşanmaması için gereken tedbirlerin alınmasını kararlaştırdıklarını ifade ederek; “Yönetim Kurulu olarak biz gerekenleri yapıyoruz. Herkese zamanında ödemelerini yapmanın peşindeyiz. Şu anda oyuncularımıza sadece 10-12 maç ödemeleri duruyor. Onları da sezon sonuna kadar yapacağız. Biz gerekenleri yaparken, oyuncularımızdan da aynı tavrı bekliyoruz. Biz Yönetim olarak görevimizi yerine getiriyoruz. Oysa futbolcularımızın performansları bizleri tatmin etmiyor. Özellikle ikinci yarıdaki performansları pek iç açıcı değil. Bunu düzelteceğiz. Yönetim olarak radikal kararlar aldık. Öncelikle oyuncularımıza 5’er bin Lira para cezası vermeyi kararlaştırdık. Yine yaptırımlar devam edecek. Herkes atacağı adıma dikkat edecek. Giresunspor’da, heyecanı bitmiş, bu armayı daha da yukarılara taşıyacak gücü kalmamış oyuncunun yeri yok. İlerleyen haftalarda ortaya çıkacak sonuca göre bazı hamlelerimiz de olacak” diye konuştu.

“Kimse Giresunspor’dan daha büyük değil” diyen Başkan Mustafa Bozbağ, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu takımda heyecanını kaybetmiş, gücü bitmiş, yılgınlık olan hiçbir oyuncuya yer yok. Herkes ayağını denk alacak. Adımını dikkatli atacak. Yönetim olarak takımı takip ediyoruz. Bundan sonra herkes aklını başına alacak. Bundan sonra gözlemlemelerimiz devam edecek. Gerekirse kalan haftalarda bazı isimler evlerinde oturur.”

Giresunspor’un Play-Off potasından sadece 2 puan geride olduğunu, son 8 haftası kalan ligde henüz kaybedilmiş bir şey olmadığına işaret eden Bozbağ; “Daha ligin bitimine 8 hafta var. Play-Off potasından sadece 2 puan gerideyiz. Kalan haftalarda alınabilecek 24 puan var. 8 maçın yarısını kazanırsak yeniden Play-Off potasında yer alırız. Kimse endişelenmesin. Futbolda olağan diyebileceğimiz şeyler yaşadık. Moraller bozulabilir. Dediğim gibi ben de 2 gün uyuyamadım. Ligde bizim için yarış yeni başlıyor. Kısa zamanda toparlanacağız. Bu takım gelecek hafta oynanacak olan Altınordu maçını kazanacak ve çıkışa geçecek” dedi.

Giresun halkının Süper Lig özlemini iyi bildiklerini vurgulayan Bozbağ, hedeflerinin bu özlemi gidermek olduğunu söyledi.

Bozbağ; “40 yıllık özlemi biliyoruz. Bu sezon Süper Lig’in kapısına kadar gelmemiz bu beklentileri kentte artırdı. Biz de bu özlemi gidermenin peşindeyiz. Süper Ligi de sonuna kadar kovalayacağız. Kimse bizi farklı değerlendirmesin. Aslında daha önce ilk 2 için elimize güzel fırsatlar da geldi. Ancak değerlendiremedik. Ama ligin sonuna 8 hafta var. Seri galibiyetler alarak hedefe ilerleyeceğiz. Gelecek haftadan itibaren Giresun halkı daha fazla savaşan, mücadele eden bir Giresunspor izleyecek” diye konuştu.

Teknik direktör Erkan Sözeri ve oyuncularına güvenlerinin tam olduğunu dile getiren Sözeri, şöyle konuştu:

“Söylenecek çok şey var. Kamuoyunun tepkilerini de anlıyoruz. Ama gün, birlik günü. Camiayı birlik olmaya davet ediyorum. Yönetim olarak biz hocamıza ve oyuncularımıza güveniyoruz. Bizleri mahcup etmeyeceklerine inancımız tam. Kendilerinin arkasındayız. Biz kenetlenerek son 8 haftayı oynayacağız. Giresunluların da bizlerle kenetlenmesini istiyoruz.”

Bozbağ, Giresunspor üzerinde bazı kesimlerin oyunlar oynamak istediklerine işaret ederek, şöyle konuştu:

“Buna asla müsaade etmeyiz. Bu kulübü eski günlerine döndürmek isteyenler var. Giresunspor’un tekerine çomak sokmak isteyenler bulunuyor. Giresunspor’da her şey güzel giderken, bu durumu engellemek isteyenler boşuna çaba içerisindeler. Giresunspor Yönetim Kurulu olarak buna müsaade etmeyeceğiz. Giresunspor gelecek 4 yılın parlayan yıldızı olacak. Süper Lig yolunda tüm engelleri aşacağız.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?