KONAL’DAN KARANLIKDERE ÇİLESİ İÇİN TARİHİ ÇAĞRI

KONAL’DAN KARANLIKDERE ÇİLESİ İÇİN TARİHİ ÇAĞRI

MHP Giresun İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal ,Batlama Karanlıkdere Mevkisindeki istimlak sorununun çözülmesi gerektiğini belirterek yetkilileri göreve çağırdı.O bölgeye bizzat giderek tehlikenin boyutlarını gördüğünü anlatan Konal,Vali Harun Sarıfakıoğulları’nın olaydan haberinin olduğunu ve kısa sürede sorunun ortadan kalkmasını arzuladıklarını dile getirdi
Konal ”Batlama vadisinde bulunan köylerin aktif kullandığı, Kulakkaya ve Bektaş yaylalarına ulaşmak isteyen hemşehrilerimiz mesafesinin kısa olmasından dolayı tercih ettiği , Fatsu ve İnişdibi fabrikalarının Yol güzergahı olan Batlama yolu” karanlıkdere” diye anılan bölgede karayolunun darlığı ve kör viraj tehlike saçmaktadır.
Bugüne kadar maddi hasarlı kazaların defalarca meydana geldiği bu alanda kamulaştırma ile ilgili bir problemin olduğunu biliyoruz. Artık daha büyük bedeli ödenemeyecek ve dönüşü olmayacak kazalar meydana gelmeden başta bölge vatandaşlarımız olmak üzere Devlet de üstüne düşeni yapmalıdır. Konu ile alakalı duruma sayın Giresun Valimiz Harun SARIFAKIOĞLU hakim olduğunu ve gerekli yaptırımların icraata geçmesi için samimiyetle uğraştığını biliyoruz. İnşaallah küçük bir dokunuşla büyük bir problemi ortadan hep birlikte kaldıracağız, kaldırmalıyız..”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?