Köylerde Vali Heyecanı…

Köylerde Vali Heyecanı…

İlimiz Valisi Harun Sarıfakıoğulları’nın, köy – köy halk toplantıları organize etmesi Giresun’a ayrı bir heyecan getirdi.Halk ise Vali’nin bu tavrından oldukça memnun..Bu uygulamanın diğer 80 ilde de sürdürülmesi öneriliyor.

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, “Vatandaşla Buluşma” günleri çerçevesinde, ilimiz Merkez Köylerinde vatandaşlarla buluşmaya,  bu hafta Camili ve Yukarıalınlı Köyü sakinleriyle devam etti.

Vali Sarıfakıoğulları, önceki gün  ilk olarak saat 14:00’de Giresun Merkez Camili Köy Konağında, ardından saat 15:00’de Yukarıalınlı Köy Konağında vatandaşlarla bir araya geldi.

Köylere gelişinde, köy halkının yoğun ilgisiyle ve çiçeklerle karşılanan Vali Sarıfakıoğulları,  vatandaşlarla tek tek selamlaşarak hal ve hatırlarını sordu.

Vali Sarıfakıoğulları, vatandaşlara yönelik yaptığı konuşmasında “İl Genel Meclis Başkanımızla, İl Özel İdaresi Genel Sekreterimizle, bütün daire amirlerimizle beraber buradayız. Varsa bir sıkıntınız not edilecek çözmek için elimizden gelen gayreti çabayı göstereceğiz. Bundan emin olun, sizin derdiniz bizim derdimiz.

Yine bir aradayız, köyümüzde varsa bir garip gureba ihtiyaç sahibi, bir derde düşen vatandaşımız onları da bilmek için buradayız. Ve onlara Devletimizin şefkat elini, merhamet elini uzatmak için buradayız. Ben idarenin başı sıfatıyla, Valiniz olarak, evladınız olarak, bunu bilmek gereğini yapmak durumundayım. Devlet beni bunun için vazifelendirdi.

Varsa bir ihtiyaç sahibi bunu sizler burada bildireceksiniz. Biz onları gerek sosyal manada gerek ekonomik manada destekleyeceğiz. Bu bizim görevimiz. Kimin ne derdi varsa o derdi çözmekle mükellef olan benim. Buradaki arkadaşlarımda benim adıma vazife yapıyorlar. Onlarda bir an önce o vatandaşımızın sıkıntısını çözmek için gayret sarf ediyorlar.  Bizler sizi Allah rızası için çok seviyoruz. Biz birbirimizi sevdikçe birbirimizle kenetlendikçe hem daha güçlü olacağız. Hem de sorunlarımızı çözme kabiliyetimiz bu alanda yüksek olacak”  dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar