KÜLTÜR VE TURİZM KONUSUNDA PİRAZİZ UNUTULDU MU?

KÜLTÜR VE TURİZM KONUSUNDA PİRAZİZ UNUTULDU MU?

 

Kültür ve Turizm Bakanlığının 2015 yılı faaliyet raporlarını Giresun ilindeki çalışmaları bir kitapçık olarak yayınlandı. Bu kitapçıkta Giresun Merkez ve ilçelerinde 2015 yılı içinde yapılan çalışmalar sayfalara aktarılırken Piraziz’in unutulmuş olduğu ya da hiçbir faaliyet yapılmadığı belli oldu. Hemen hemen bütün ilçe ve beldeler nerede ise Kültür Bakanlığının desteklerinden faydalanırken Piraziz’in bu destekten mahrum kalması akıllara soru işareti düşürdü.

2015 yılı Giresun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün faaliyet raporu içinde yer alan destek rakamlarının içinde Piraziz ilçesi her ne hikmet ise yer almıyor. Bulancak’ın 25 bin TL. destek aldığı, bu rakamlarının en fazlası Tirebolu’ya verilmiş. Tirebolu 800 bin TL. ile ilçeler arasında aslan payını alırken Piraziz’e bir kuruş verilmemiş olması bazılarında “acaba” dedirterek, Piraziz’in unutulmasının bir sebebi olması gerektirdiğini akla getirdi.

Faaliyet raporuna göre Kovanlık Beldesi Belediyesi, Yavuz Kemal Beldesi, Ören Beldesi de ciddi bir destek görmesine rağmen Piraziz’in “sen kenarda dur” anlayışına göre hiç bir şey olmaması yetkililerin cevap vermesi gereken bir konu gibi duruyor.

Piraziz’li siyasiler, yetkililer ve Kültür Turizm ile ilgilenen kişiler, Piraziz niçin bu destekten mahrum kaldı diye sormak hakkına sahiptir.

Ahmet FINDIK – Pirazizliyiz.com –En çok kullanılan etiketler arasından seç

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?