KURU VE AKTEN NELER ANLATTI?

KURU VE AKTEN NELER ANLATTI?

MUSTAFA REMZİ KURU’DAN TARİHİ ADIM

İstanbul genelinde kamuda çalışanların bir araya gelerek örgütlendiği sivil toplum kuruluşu olan Giresunlu Kamu Çalışanları Derneği” ile Giresun Medya Platformu yönetim kurulu bir araya gelerek istişare toplantısı yaptı.

Giresun Medya Platformu Başkanı Sadi Toygar, davet için teşekkürlerini sunarak Medya Platformu olarak amacına uygun ve toplum menfaatine çalışan Sivil toplum kuruluşlarını basın olarak desteklemeye devam edeceklerini belirterek Kanal 28 Televizyonu ile iletişim köprüsünü daha güçlendirdiklerini söyledi.

AYHAN AKTEN (2)

İSTANBUL’DA TEK STK

Kanal 28 Onursal Başkanı Ayhan Akten’in de katıldığı toplantıda Dernek Başkanı Mustafa Remzi Kuru, kamuda çalışanların bir araya toplanarak örgütlendiği “Giresunlu Kamu çalışanları Derneği” Türkiye genelinde “ilk ve tek” olarak kurulan sivil toplum kuruluşu olarak faaliyetlerini Giresun ve Giresunlulara hizmet amacıyla sürdürdüğünü belirterek, İstanbul’da faaliyet göstermeye çalışan ve çalışmayan derneklerin fazlalığından şikayet ederek, Medya Platformuna sıcak ilgisinden dolayı teşekkür etti.

Dernek Başkanı Mustafa Remzi Kuru derneğin amaçları arasında, İstanbul ilinde çalışan veya emekli olan Giresunlu kamu çalışanlarının bir araya gelerek tanışma, kaynaşma, birlikteliklerini sağlamak, sosyal ve ekonomik olarak birbirlerine yardımcı olmaktır. İstanbul ilinde yaşayan Giresunlu insanların tüm kamu kurum ve kuruluşlarındaki iş ve işlemlerinde yol göstericilik yapmak, hemşerilerimizin yasal iş ve işlemlerini daha çabuk ve etkin bir şekilde yapabilmelerine vesile olmak ve onlara rehberlik etmek amacıyla kurulduğu ve bu yolda yeni projeler üreteceklerini belirtti.

Başkan Remzi Kuru, siyasi boyuttan uzak bir STK olduklarını belirterek; “Doğduğumuz topraklarımıza minnet borcumuz var.   Asıl amacımız  Derneğimizin tüzüğüne uygun faaliyet göstererek Giresun’u öne çıkarmayı hedefliyoruz. Dernek sayısının fazlalığı değil niteliği önemli, bu tür iştişare toplantılarının sık olması gerekir,Medya platformu ile yakın irtibat kurarak güncel mevzuat ve kanunlardan hemşerilerimizi bilgilendirmek istiyoruz” dedi.

ORTAK PAYDA GİRESUN

Kanal 28 Onursal Başkanı Ayhan Akten, yapılan bu iştişare toplantısını çok önemsediği televizyon kanalı olarak kandilerinin de Giresun camiasına katkı sağlayacak toplantılar ve iştişarelere daha çok yer vereceklerini belirterek, “önemli olan niyet çünkü “ortak paydamız Giresun” için neler yapabiliriz bunların değerlendirilmesi çok önemli bir gelişme ve topluma büyük katkı sağlar” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Mobil Sürüme Geç