ÖĞRETMENLERİN EKONOMİK DURUMU NASIL?

ÖĞRETMENLERİN EKONOMİK DURUMU NASIL?

AKSU, ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ ANLATTI

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Aksu mesajında, öğretmenleri baş tacı yapmamız gerektiğini vurgulayarak, şu görüşlere yer verdi: “Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yolda her türlü engel ve engellemeye rağmen yılmadan yürüyen öğretmenlerimiz, Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına, çağdaş yurttaşlık bilinci, demokrasi ve bilimin gelişmesine öncülük etmişlerdir.

Bu kutsal mesleğin yıldızları öğretmenlerimiz sadece 24 Kasım’larda hatırlanmamalıdır. En büyük varlığımız çocuklarımızı emanet ettiğimiz onları hayata hazırlayan, geleceğimizin mimarları fedakâr öğretmenlerimiz öğretmenler her zaman toplumsal aydınlanma ve ilerlemenin ışığı olmuşlardır.

Ekonomik olarak arzu edilen seviyeden uzak kalan öğretmenlerimiz, bilimsel gelişmeleri takip edemeyen, kendi ailesinin geleceğini hazırlamakta zorlanan bir kesim haline gelmiştir. Kredi kartına bağımlı, ek iş yapmak zorunda kalan, birçoğu aile yakınlarının desteğine ihtiyaç duyan öğretmenlerimizin ekonomik sorunlarını çözmek toplumsal bir görevdir.

Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bizleri yetiştiren, görevini sürdüren, öğretmenlik hayali ile eğitimini tamamlamış ama atanamayan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, aramızda olmayanlara rahmet, sağlık problemleri olanlara da şifalar diliyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?