BU MEZAR HER AN GÖÇEBİLİR!

BU MEZAR HER AN GÖÇEBİLİR!

ÖZEL HABER:

SEDAT KARAKAYA

‘Ölüye mezarında bile rahat yok’ dedirten görüntüler Giresun merkezde kaydedildi!

Giresun Belediye Başkanlığı Mezarlıklar Müdürlüğü yanında yapılan şâhısa ait konut inşaat çalışması tehlike çanlarının çalmasına neden oldu.

Şehir mezarlığının hemen yanında başlatılan konut çalışması için kazılan mezarlıkta, kabristanlıklarda bazı mezarların altı iyice oyulunca ortaya bu görüntüler çıktı. Bazı kabristanlıklara sıfır olmak kaydıyla yapılan kazı çalışması sonrasında, mezarlıklardan bazılarının bir kısmı resmen havada kaldı.Bu durum yakın bölgede oturan mahalleli tarafından da endişeyle karşılandı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan ve bölgede yaşayan vatandaşlar, “Her ne yapılırsa yapılsın,bu kadar mezara girmenin anlamı yok. Ölüye huzur vermek lazım. Şu anda burada bir risk söz konusu.Bir yağmur yağsa bahanesi olur ve mezar göçebilir!Bu kadar bilinçsiz iş yapılır mı? Ev yada yapılan cami bile olsa bu kadar mezara kadar dayandırmak gerekmez. Biz bunu düşünüyoruz da bunu mühendisler neden düşünemiyor” diyerek seslerini yükselttiler! Bu arada uçurumda kalan mezarların dışarıdan dikkat çekmemesi için naylon branda ile kamufle edilmesi sağlandı. Bu görüntüler ise üzerleri kapatılmadan önce objektiflere yansımıştı.

Giresun Belediye Başkanlığı Mezarlıklar Müdürü Karabey Karaman Gazetemize yaptığı açıklamada; ‘Devam eden inşaat çalışmasının mezarlıklar müdürlüğü ile alakasının olmadığını ve şâhısa ait olduğunu söyledi.

Karaman: “2 aydır konu hakkında yaptığımız takipler sonucunda konudan muzdarip olduğumuzu söyledik. Söz konusu inşaat çalışması esnasında göçük meydana gelerek; Mezarlık zarar görmüştür. Konuya binaen inşaat sahiplerine ikazda yaparak; istinat duvarı yapılması önerisinde bulunduk” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?