MİLLİ FINDIK SEFERBERLİĞİ BAŞLATILMALIDIR

MİLLİ FINDIK SEFERBERLİĞİ BAŞLATILMALIDIR

‘Giresun Kalite Fındık’ Dünya’ da markalaşamamış ve hatta; daldan değil, elden dökülüp yerlere, cepten değil, verilmişse sellere; nerede ey fındığın temsilcileri,savunucuları, odaları, birlikleri, vs.vs…? Demeli…

Fakir Çiftçi üretir, ‘kaç para olursa olsun vereyim, ihtiyacım var!’ Der, ilerisini gerisini de hadi bilemez diyelim, ötesini berisini bilenler toplanıp toplanıp hangi maddelerde başarı elde etmişler, fındığın hangi hakkını koruyabilmişler? Diyesi gelir insanın..

Ellerin firmaları taaa uzaklardan bakıp, görüp, gelip, buraların hesabını yaparlarken, onlar hangi odalardan sokağa çıkıp ta halkı bilgilendirmişler?

Hükümet karar alsa dahi, halkın temsilcileridir onlar, halk uyursa, uyuşuksa, ne istediğini kendi dahi bilemiyorsa, ne yapmak gerekir?

Şimdi, olan olmuş bu saate kadar, Ferrero mu hangi şirket 200 milyon dolar yatırıp 10-15 milyar kazanıyorsa, bu saatten sonraki çözüm hareketlerinin ne olacağına , artık temsilciler çıkacak halkın önüne ve halkı toplayarak bir kere değil an be an gelişmeleri takip edecek anlatacak, soracak, yeni ve yenilikçi fikirleri dinleyecek ona göre de yeni kararlar alacak ve bu kararları da kararlılık ile uygulayacaklardır..

Çatlak ses olmak değil, parlayıp, oflayıp, puflayarak değil, eğlenerek gün geçsin diye değil ,Giresunlu çiftçiler ve halk olarak, üretimimize sahip çıkacak ve bu üretimi artırabilmek için MİLLİ FINDIK SEFERBERLİĞİ’ne gidilecektir..

Yoksa fındığı kaybedecek, elimizdeki değeri yitirecek sadece izleyici olarak kalacak, başka ülkelerden e satın alıp ta yiyemeyeceğiz bile…

Gerek üretim alanında gerekse AR-GE alanında artık teknolojik atılımlar ile bir adım atıp yerimizden ayağa kalkabilmeye bakmalıyız..

Fındık Giresun’un altın madeni birilerinin belirttiği üzere petrolümüzdür. Siyasi bakışların dışında geçim kaynağımız olarak görüp, köylerimizin tümünü kaplayan, dağlarımıza kadar uzanan fındık bahçelerimizin üretimini kuvvetlendirecek ve o ürünlerin para etmesini , değer kazanmasını sağlayacak olan her türlü hareketi toptan tüm Giresunlular ellerini kenetleyerek sahip çıkıp seslerini çıkarmalı ya da en kolayı fındığı ellerinden kesinlikle çıkarıp ucuza, bedavaya vererek denize dökmekten vazgeçmelidirler. Fındık sadece Giresun’un gelir kaynağı değil, Türkiye’nin de ihracatında en önemli milli gelir kaynağı olmaktan çıkmamalıdır.Bunu geri kazanmalıyız….

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?