MUHTAÇLIK BİR YANA, HASTALIK BİR YANA YAŞAM!

MUHTAÇLIK BİR YANA, HASTALIK BİR YANA YAŞAM!

Ne yiyecek, ne içecek, ne de doğru dürüst giyecekleri var. Bunların hepsi bir yana karı-koca imkânsızlıklar nedeniyle tedavi bile olamıyor…

Giresun’un Yağlıdere İlçesi’ne bağlı olan Tuğlacık Köyü’nde yaşayan Arslan Ailesi’nin dramı yürekleri burkuyor. Köylü halkın yardımıyla yapılan sıvasız müstakil evde yaşam mücadelesi veren Arslan Ailesi devleti yardım elini uzatmasını bekliyor.

Evli ve 2 çocuk babası Fedai Arslan (51), sol gözünden ameliyat olması gerekirken, eşi Yeter Arslan ise şeker hastalığının yanı sıra kalp kapağının açık olması nedeniyle ameliyat olması gerekiyor.

MUHTAÇ VE HASTA AİLE VALİ’Yİ KÖYLERİNE DAVET ETTİLER

İçler acısı durumunu yüreği el vermeden anlatan gözü yaşlı çaresi baba Fedai Arslan; “Yeşil Kart’tan başka hiçbir sağlık güvencemiz yok. Kendime mi yanayım, eşime mi yanayım, yoksa çocuklarıma mı yanayım; şaşırdım kaldım! Hanımım şeker hastalığı yaşıyor. Ve birde bu hariç kalp damar hastası olması sebebi ile elim kolum bağlı bir şey yapamıyorum. Sol gözümden rahatsız olmasaydım belki şu an bulunduğum durumdan çok daha iyi olabilirdim. En azından çalışmama engel olmazdı, ama gel gör ki çalışamaz durumdayım. Hiç bir maddi durumu olmayan bir insan ne yapabilir,  size soruyorum? Köylü vatandaşların yardımıyla geçiniyoruz.” dedi.

Maddi ve manevi durumlarının hiç iyi olmadığının altını çizen muhtaç ailenin kadın fertlerinden Yeter Arslan ise yetkililerin gelip evinin durumunu yerinde görmesini istediğini söyledi. Sağlık sorunları bir yana elbise ve gıda yardımlarına da ihtiyaç duyduklarının altını çizen çaresiz kadın, Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları’nı bizzat köye davet etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?