Mükelleflere Büyük İndirim

Mükelleflere Büyük İndirim

SGK İl Müdürü Mehmet Fatih Görentaş’tan Prim Affı Uyarısı.

SGK İl Müdürü Mehmet Fatih Görentaş, Giresun’da prim borcu olanlara yeni yapılandırma kanunundan faydalanmaları çağrısında bulundu.

Görentaş, yaptığı açıklamada, Giresun’da genel sağlık sigortası dahil, bütün Bağkurluları, tarım sigortalıları, işveren ve işçileri, borcu olan herkesi kapsayan  ”6736 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun”dan yararlanmaya çağırdı.

Sosyal Güvenlik Kurumuna ve Diğer kurumlara olan alacakların yeniden yapılandırılmasıyla ilgili kanunun 19 Ağustos 2016 tarihi itibariyle Resmi Gazete’de yayınlanıp yürürlüğe girdiğini anımsatan Görentaş, şöyle konuştu:

“Bu kanunun müracaat tarihi 4A-4B-4C alacakları için 31 Ekim 2016, Genel Sağlık Sigortası içinde 2 Ocak 2017 tarihine kadar devam edecektir. Hedefimiz Giresunlu işverenlerimizi iş dünyasının ve Bağkurlularımızın kurumumuza borcu olan bütün hemşerilerimizin bu fırsattan ve yasadan faydalanması borçlarını tekrar yapılandırarak üzerindeki yükten kurtulmalarını sağlamaktır”

Borçların ödenmesinde vatandaşlara önemli kolaylıklar sağlandığını belirten Görentaş,” Biz kurum olarak vatandaşlarımızın borçlarının yapılandırılmasında gereken tüm çalışmalarımızı yaptık. Organizasyonumuz hazırlanmış, genelgemiz çıkmış, altyapımız hızlı bir şekilde sağlanmış, biz önümüzdeki iki gün hariç, bayramdan sonra Allah nasip ederse vatandaşlarımızın borçlarının yapılandırılması için müracaatlarını bekliyoruz. Bu konuda bütün Giresunlu hemşerilerimizin hassas olmasını istiyoruz. Bu bir fırsattır ve bu fırsatın iyi değerlendirilmesi gerekiyor. Özellikle işverenlerin geçmiş dönem borçlarının gecikme ve faizlerinin tamamının silindiği, özellikle idari para cezasının gecikme ve faizinin silindiği cezanın silinmesinin yanı sıra idari para cezasının yüzde 50’si siliniyor geri kalan yüzde 50’ye yurt içi üretici fiyat endeksi eklenerek cüzi bir eklemeyle tahsil edilme imkanı sağlanmıştır. Dolayısıyla biz zaten yasanın içeriğini hangi şartlarda ne şekilde müracaat edileceğini zaten açıklıyoruz. Çalışmalar devam edecek. Ticaret, Esnaf Ve Sanatkârlar Odası, belediyeler, kaymakamlıklar ziyaret edilerek bu yasanın Giresun’da uygulanması için Giresunlu hemşerilerimizin istifade etmesi için Giresun Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğümüz ve ilçelerdeki SGK Merkez Müdürlüklerimiz bu konuda her türlü gayreti göstereceklerdir”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?