Neyi saklıyorsun Mürşit Gürel?

Neyi saklıyorsun Mürşit Gürel?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun İl Başkanı Necati Tığlı, İl Genel Meclisi Başkanı Mürşit Gürel’i sert bir dille eleştirdi. CHP’li Tığlı, yaptığı yazılı açıklamada İl Genel Meclisi Başkanı Mürşit Gürel’i şu sözlerle eleştirdi:

“Giresun İl Genel Meclisi Nisan ayı toplantısında 6 Nisan 2018 Cuma günkü gündem görüşmelerinde Cumhuriyet Halk Partisi İl Genel Meclisi üyelerince verilen araştırma önergesi İl Genel Meclisi Başkanı Mürşit Gürel tarafından önergenin reddi oylanarak sayısal çoğunlukla reddedildi.

Reddedilen araştırma önergesinin tam metni şöyledir;

‘Bulancak İlçesi  Yalıköy sınırları içinde bulunan ve mülkiyeti köy tüzel kişiline ait olan Kerasus Dinlenme Tesisleri’nin bulunduğu arsa;

Giresun İl Özel İdaresi tarafından kamulaştırılmıştı. Bu kamulaştırma işleminden sonra kamulaştırılma bedeli ödemesi yapılmamış, ödeme yapılmadığı halde birleştirilen parseller toplu olarak satışa çıkarılmıştır.

*Ödemenin ne zaman yapılacağı?

*Köy tüzel kişiliğinden alınan arsa bedeli ile satış bedeli arasında büyük fark vardır nedenin araştırılması?

*Satışa çıkarılan arazinin ihale günü teminat yatıran alıcı olmasına rağmen ihaleye girmemesinin nedeninin araştırılması?

*Mevcut yerde bulunan tesisin tahliyesi kararı olmasına rağmen neden tahliye edilmediği ve kuruma olan borç miktarı ile ne zamandan beri kira tahakkuk ettirilmediğinin ilgili komisyonun araştırma yaparak, gerekli bilginin Giresun İl Genel Meclisi’ne sunulmasını arz ederiz. 5 Nisan 2018.’

GÜREL, ŞİMDİ SANA SORUYORUZ;

* Bu araştırma önergesinde açığa çıkmasını istemediğiniz nedir?

* Kerasus Dinlenme Tesisleri’nin işletmecileri ile aranızdaki bağ nedir?

* Köyün alacağı olan paranın ödenmeme sebebi nedir?

* Satın almak için teminat yatıran vatandaşla olumlu/olumsuz ilişkiniz nedir?”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?