ÖZDEMİR, ATTAR İLE İLGİLİ NELER YAZDI?

ÖZDEMİR, ATTAR İLE İLGİLİ NELER YAZDI?

Özdemir facebook’ta Rektörlük seçimleri öncesi şok açıklamalar yaptı…Özdemir, Attar’a 75 Sivil Toplum örgütünün sahip çıktığını ancak bazı siyasilerin seçimlere müdahale ederek devlet geleneklerine uymadığını iddia etti.

Giresun eski milletvekillerinden Ergun Özdemir,Giresun Üniversitesi Rektörlük seçimleri öncesi facebook’ta önemli tespitlerde bulundu..

Rektör Attar’ı son derece başarılı bulduğunu anlatan Özdemir,Attar’a yönelik muhalif eleştirileri ise maksatlı bulduğunu söyledi. Özdemir; “Değerli Dostlar… Rektörlük seçimi yaklaştıkça Giresun’ da Rektörümüz Aygün ATTAR aleyhine aynı kişiye ait bir Mahalli Gazete ve bir mahalli televizyon kanalıyla devamlı iftira ve çamurlar atılmaktadır. Halbuki güneş balçıkla sıvanmaz ..Neymiş Değerli Rektörümüzün bir Danışmanı araba alıp satmış, hangi parayla alıp satmış, yine bir danışmanı bir vatandaşa kafa atmış, yok efendim Üniversite Korosuna keman alınırken ,saz alınırken piyona alınırken, yolsuzluk yapılmış.Trilyonlarca bütçesi olan Üniversite’ye ,Rektör keman alınırken yolsuzluk yapmış… Buna kargalar da güler. Neymiş Rektör Giresun Üniversitesi’ni geliştirememiş..”diye konuştu.

Özdemir şöyle konuştu: “ Üniversitemiz geride kalmış gibi, iftiralar atılmakta, deliliniz nerde, belgeniz nerde, mahkeme kararınız nerde, raporlarınız nerde… Yok böyle bir şey.. Dedikodu ötesinde bir belgeleri varsa, bu belgeleri neden açıklayamıyorlar. Bu iftirayı İnanan Giresunspor Başkanı ve Ticaret Sanayi Odası Başkanı’ da bu koroya katılıyor ve demeçler veriyorlar.

Rektör Hoca yapılan ihaleleri dahi TOKİ’ye yaptırıyor. İhale alamayanlar, komisyonlarını alamayanlar Rektör giderse böyle bir imkân doğacağını sanıyorlar. İki Üç kişinin bu zırvalarına karşılık yetmiş dokuz sivil toplum örgütü başkanı Rektörün Giresun’umuza ve ülkemize faydalarını ve değerini yaptıkları hizmeti tek tek belgeleyerek kamuoyuna açıkladılar. Bir Üniversitenin gelişip gelişmediği ve yönetimin yeterli olup olmadığı iki nedenle çok rahat açıklanabilir.

1_ Üniversitenin geçmiş dönemdeki faaliyetleri ve şimdiki Rektörümüzün çalışmalarıyla ortaya çıkar.

2_ Komşu Vilayetlerle ve Ülkemizdeki diğer üniversiteleri kıyaslamakla olur. Her iki kıyaslamada gözüküyor ki, Üniversitemiz büyük bir gelişme içerisindedir. .Örneğin aynı zamanda kurulmuş olan ve büyük şehir statüsünde olan bizden çok daha fazla nüfusa sahip olan Ordu Üniversitesi’nde iki yüz doksan öğretim üyesi görev yapmaktadır. Giresun ‘da ise sekiz yüz elli akademik personel görev yapmaktadır. Giresun Üniversitesi hizmete beraber başladıkları Karabük,Kırşehir,Çankırı,Yozgat Nevşehir, Aksaray, Yalova, Kırklareli, Bilecik gibi üniversitelerle karşılaştığında Giresun Üniversitesi’nin net bir şekilde önde olduğu gösterilmektedir. Bu arada yeni kurulan Doğu Güneydoğu Anadolu’daki üniversiteleri saymıyorum bile. 2007 yılında dört Fakültemiz ve 2012 yılında yedi tane fakültemiz varken, bugün on dört tane fakültemiz vardır. 2012 yılında altı tane MYO varken, bugün on iki tane vardır.

(4 yıllık) Araştırma Merkezi 2012’ de altı taneyken bugün on iki tanedir. Ayrıca çok önemli bir konuya da değinmek istiyorum.2012 yılında üniversitemizde bir tane bile yabancı öğrenci bulunmamaktaydı ve yine bir tane bile yabancı öğretim görevlisi bulunmamaktaydı. Bugün ise dünyanın pek çok ülkesinden gelen yedi yüz yetmiş iki öğrenci üniversitemizde öğrenim görmektedir. Bugün iki yüz Üniversitemizin içerisinde Genel Kurmay Başkanlığı’nın anlaşmalı tek rektörü vardır O’da Aygün Attar’dır.

Üniversitemizin özellikle mezuniyet dönemlerinde Yabancı Öğrenciler Türkçe Milli Marşlarımızı söylemektedir. Bu da bizim için ayrı bir iftihar sebebidir. Yine Türk Cumhuriyetleri arasında araştırmalar yapan sempozyumlar tertipleyen ve Türk cumhuriyetlerinin rektörlerini elçilerinin üst düzey yöneticilerinin bir araya toplayan ve dördüncü toplantısını 2015 yılında yapan tek üniversitedir. Böyle bir faaliyet başka bir Üniversitede yoktur. o toplantıda ki konuşmalarında bizzat şahit oldum ki sayın AKTAR türkiyemizi bölgemizi ve özellikle Girenumuzu ve hatta milli mücadele ki, Giresunumuzun yerini ve topal Osman Ağamızı bütün Türk cumhuriyetlerine anlatan ve bu sebeple de Gıresunumuzu seven bir rektörümüz var. Cumhuriyet Tarihimizde Giresun Üniversitesinin gelişmesindeki çabalar nedeniyle HARWAD Üniversitesi’ne davet edilen ve konuşma yapan tek rektördür. Bütün yaptığı hizmetlerde İse Mahalli İktidar Politikacılarımız tarafından engellenmeye çalışılmaktadır. Hatta ellerindeki uyduruk dosyalarla bu Siyasilerimiz Ankara’da kapı kapı dolaşmaktadırlar. Kanatimce yapılan bu menfi ve faaliyetler propagandalar Giresunumuza ihanettir. Kanaatim odurki alınan bütçeler ve yapılan yatırımlar mahalli politikacılara rağmen Sayın Rektörümüzün Şahsi gayret ve çabalarıyla olduğu gibi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın da Rektörümüze OLAN Sevgi ve Takdirleriyle olmuştur. Mahalli Politikacıların ve kifayetsiz muhterislerin hevesleri kursaklarında kalacaktır inancındayım. Değerli Dostlar bakınız 2015 Mahalli Genel Seçimlerinden sonra Milletvekilleri ve yanların da bir Öğretim Görevlisiyle basın toplantı yapmışlardır. Gazetelerde boy boy resimleri çıkmıştır. O basın toplantısında toplantıyı yapan Milletvekilimiz Rektörün Gideceğini ve yerine başka birinin atanacağını söylemiştir. Şimdi soruyorum size Rektör seçimleri ve yasasımı değişti ki Milletvekilimiz Rektör atıyor. HALBU Kİ REKTÖR ATANMASI İÇİN ÜNİVERSİTEDE seçim yapılır ve aday sayısı altıya indirilir. Daha sonra YÖK yaptığı çalışmayla bu altı kişiyi üç e indirir. Cumhurbaşkanlığı’da bu üç kişiden birini seçerek atamasını yapar.

Sayın milletvekili bu atamanın neresinde ki? Burada Milletvekilimiz Sayın Cumhurbaşkanımıza yakınlığını her zaman olduğu gibi hissettirerek Cumhurbaşkanımızın Adını istismar etmektedir. Bu istismardan da Sayın Cumhurbaşkanımızın haberi olmadığı kanaatindeyim. O basın toplansın da Milletvekillerin yanında oturan öğretim görevlisi de bilmelidir ki devlet bu değildir. Devlet yönetimini ve adabını bilenler basın toplantısında siyasetçinin yanına oturan ve onlardan medet uman öğretim görevlisinin değil rektör, dekan yardımcısı bile olamayacağını gayet iyi bilirler. Değerli Hemşerilerim çalışkanlığıyla ve yönetimiyle bizleri modern bir Üniversiteye kavuşturan ve her ay Giresunumuza yetmiş trilyon (eski parayla) katkıda bulunan Sayın ATTAR’A Eski MÜSTEŞAR, Eski Milletvekili, Eski Başbakan Baş Danışmanı ve Gİresunumuza onlarca eser kazandıran ve en az otuz bin kişiyi kadrolu işe koyan bir Giresunlu olarak Sevgi saygı ve minnetlerimi sunuyorum”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Helal olsun size, ağzınıza sağlık. Yapılan güzel icraatler aslında yazmakla bitmez.GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ, atalarımız ne güzel söylemişler…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?