Öztürk, Hız Verdi

Öztürk, Hız Verdi

Milletvekili Öztürk çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

 

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, referandum gezileri kapsamında il genelinde çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.

Hemşehrilerimizin anayasa değişikliğine güçlü ‘evet’ desteğini hissettik diye konuşan Milletvekili Öztürk, Doğankent ve Yağlıdere ilçelerini ziyaret ederek esnaf ve vatandaşlarla buluştu. Ardından merkez Batlama Manaroğlu’nda yöre halkı ve Fevzi Çakmak Mahallesi sakinleriyle düzenlenen toplantılarda buluşan Öztürk, 16 Nisan’da yapılacak referandum için destek istedi.

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

‘Bu referandumla birlikte Türkiye’de çocuklarımızı, torunlarımızı herkesi etkileyecek bir sistem değişikliği onaylanacak. Bu son derece önemli. Çünkü Türkiye 1923’den bugüne kadar parlamenter sistemle yönetiliyor. Rahmetli Menderes, rahmetli Özal dönemi, Erdoğan ve AK Parti dönemlerini çıkın bu parlamenter sistemde hep koalisyonla yönetilmişiz. Türkiye’de ortalama olarak neredeyse 7-8 ayda bir hükümet değişmiş. Türkiye’de karizmatik liderlerin geldiği güçlü hükümetler dönemlerini çıkarsak eğer parlamenter sistemde sürekli ülke koalisyonlarla yönetilmiş. Sürekli erken seçimler, sürekli hükümet pazarlıkları, ekonomide büyük sıkıntılar velhasıl Türkiye tabiri caizse yerinde patinaj yapmış. O yüzden bugün bu hükümet sistemini gelin değiştirelim diyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi, Büyük Birlik Partisi buna destek veriyor. Vatanına, milletine sahip çıkan sağduyuyla yaklaşan herkesin bu işi memleket meselesi olarak görüp, destek vermesini bekliyoruz. Mecliste büyük çoğunlukla bunu geçirdik. Şimdi takdir milletimizde. İşte 16 Nisan’da önümüze böyle büyük bir fırsat geldi. Her zaman gelmeyebilir. Türkiye kalıbına dar gelen bir gömlekle yaşıyor. 82 askeri darbe anayasası artık Türkiye’nin ihtiyaçlarını karşılamıyor. Biz ülke olarak Türkiye’nin daha iyi gelişmesini, daha hızlı yönetilmesini, ekonomisinin daha iyi gelişmesini istiyoruz. O yüzden bu referandum süreci bir hükümet sistemi değişikliği olarak diğer tüm seçimlerden daha önemli. Bakınca bir konuda iki görüş var. Ya evet diyeceğiz, ya hayır diyeceğiz. Fakat bir şey dikkatimi çekiyor. Hayır cephesinde bulunan siyasi partisi, yazarı, çizeri, gazetecisi, sanatçısı her şeyi söylüyor da, ya bu anayasa değişikliğinin 18 maddesinde ne var bunu hiç söyleyen yok.  Vatandaşın aklını karıştırmak için inanılmaz şeyler söylüyorlar. Dilin kemiği yok. At atabildiğin kadar, vatandaş yerse. Böyle bir propagandayla maalesef anayasa değişikliği ile alakası olmayan bütün yalanları, bütün kara propagandaları yaparak vatandaşımızın aklını karıştırmaya çalışıyorlar. Bugün Recep Tayyip Erdoğan’ın bu değişikliğe ihtiyacı yok. Recep Tayyip Erdoğan bugün Cumhurbaşkanı. Halkın zaten %50 si seçmiş. Bugün, Recep Tayyip Erdoğan bu topraklara yüz yılda bir gelebilecek 3-4 tane liderden bir tanesi. Allah başımızdan eksik etmesin, Recep Tayyip Erdoğan’a Allah uzun ömürler versin. Gerçekten hayatını millete adamış bir lider. Toplumun %50’sini bir ortak paydada toplamış. Toplumun büyük desteğini alarak tek başına hükümetler çıkabiliyor. Ama hepimiz faniyiz. Recep Tayyip Erdoğan fani. Peki, yarın Türkiye yine koalisyonlara mahkûm olmayacak mı? Biz bugünden bu değişikliği yarınlar için yapıyoruz. Çocuklarımız için yapıyoruz.  O yüzden memleketin geleceği için bu referandum son derece önemli.’’

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?