Şan Ve Kocacık’tan Coşkun’a Ziyaret

Şan Ve Kocacık’tan Coşkun’a Ziyaret

Coşkun, Üniversite’nin ciddi aşama içinde olduğunu söyledi. 

Gündem Gazetesi Yazarı ve  eğitimci Mehmet ŞAN ,Giresun Adliyesi hakimlerinden Mahmut KOCACIK ile Giresun Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Cevdet COŞKUN’u ziyaret ederek 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılını kutladı ve Rektör Coşkun’u tebrik etti.

Ziyaret esnasında bir açıklama yapan Giresun Üniversitesi Rektörü Cevdet Coşkun, “Giresun Üniversitesi bölgenin en hızlı gelişen bir üniversitesi olması hasebiyle öğrenci sayısı olarak çevresindeki diğer üniversitelerin önündedir.Öğrencilerin en çok tercih ettiği üniversitelerden biri olan Giresun Üniversitesi, ülkemizin arzuladığı başarılı ve kaliteli öğrenciler yetişmesine katkı sağlandığını söyledi.

Giresun Üniversitesi’nin hedefi bilimsel çalışmalarda daha yukarılara çıkması ve projeleriyle dikkat çekmesi için gerekli destekleri verdiklerini belirten Prof. Dr. Cevdet COŞKUN ‘’Üniversitemizde dünün kısır çekişme ve kaprislerini bir kenara bırakarak proje ve bilimsel çalışmalarla ilgi çekmeye devam edecektir’’dedi.

Bilimsel özgürlüklerin zirve yaptığı, demokratik ortamların tesis edildiği bir üniversite olması için gayret sarf ettiklerini belirten Prof. Dr. COŞKUN ‘’Giresun Üniversitesi bölgenin cazibe merkezi olacaktır. Ülkenin birlik ve beraberliği için yüreklerin bir attığı modern bir kurum oluşturulmaktadır. GÜ, akademik ve idari personel  ve öğrencileri ile daha iyi şartların tesis edilmesi için her kesim ile en üst seviyede iletişim kurulmakta, gerekli görüşmeler yapılarak, bu şehrin insanlarının da mutlu olması sağlanmaktadır. Giresun Üniversitesi de ülkemizin birli beraberliğine her zaman katkı sağlamıştır. Aradaki virüsleri de bünyesinde barındırmamıştır. ‘’ dedi.

Bölgenin en güçlü dinamiti olan üniversitemizin daha da ilerilere gitmesi için sivil ve toplumsal örgütlerin de güçlü desteği verdiğini belirtti. Eğitimci yazar Mehmet ŞAN ve Hakim Mahmut KOCACIK da Rektöre çalışmalarında başarılar diledi.

Giresun Üniversitesi demokrasiye sahip çıkmak adına ‘ ya demokrasi ya ölüm’ diyerek meydanlara inen devletin ve milletin bekası için canı pahasına tankın, topun, tüfeğin, uçağın önüne siper olan ve bu uğurda şehit düşen vatandaşlarımızın hak ve hukukuna sahip çıkıp bu bayrağı daha da ilerilere götürmek için gerekli gayreti gösterecektir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?