SANDIK MİLLETİN SON SÖZÜ SÖYLEDİĞİ KÜRSÜDÜR

SANDIK MİLLETİN SON SÖZÜ SÖYLEDİĞİ KÜRSÜDÜR

24 Haziran Pazar günü tarihi seçim gerçekleşti. “Demokrasimiz, ülkemiz ve ilimiz kazanmıştır”

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri sonuçlarının ülkeye, millete ve ilimize hayırlı olsun. Millet son sözünü söyledi. İrade ve Karar Milletimizindir. Demokraside tek güç millettir ve sandıktır. Sandık milletin son sözü söylediği kürsüdür.!.

Milletin iradesi ilk devlet başkanını seçmiştir..

Özellikle de bu seçim sürecinde aday olup seçilmek için mücadele eden tüm Milletvekili adaylarına seçim sürecinde göstermiş oldukları çabadan dolayı da demokrasi adına ayrıca teşekkür ederim.

Demokrasiye büyük katılım sağladıklarını düşünüyorum.

‘Artık seçim bitmiş, güçlü ve büyük Türkiye dönemi başlamıştır.

Türklerin Anadolu’daki tarihinde, 1071’den beri ilk kez ‘Cumhur’un kendi oyuyla seçtiği bir başkan, ülkenin yönetildiği en yüksek makamdır.

“Bu seçimde demokrasi kazanmıştır, milletimiz kazanmıştır, tüm Türkiye kazanmıştır.

SON SÖZÜ ‘MİLLET’ SÖYLEDİ.

94 yılda toplam 27 kez milletvekili genel seçimi yapan Türkiye, bu seçimlerin 19.unu 1946 yılından sonra yaptı.

24 Haziran seçiminde siyasiler, bürokratlar ve vatandaşlar gönüllerindeki parti için sandığa gitti. İlimizdeki dört milletvekili seçti Ankara, ya gönderdi. Cumhurbaşkanına yüzde altmış dört ile destek verdi.

Ama! Milletvekilinde % 53’ dedi. Teşkilatlar, milletvekillerine burası iyi okunmalıdır ve anlamı büyüktür. Milletin verdiği mesaj okunmalıdır. 2015’te bunu vermişti, şimdi yine verdi.

Sandık milletin son söz söylediği kürsüdür. Türkiye tarihinde bu ana kadar yaşamadığımız ve görmediğimiz farklı bir seçim dönemi geçirdik. Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi için ilk genel seçim yapıldı.

Kim ne derse desin, Türkiye’de bugüne dek yapılmış her seçim “çok önemli” ve “kritik” idi. 24 Haziran 2018 günü yapılan seçimler için de bu iki sıfatı kullanabilirsiniz.

Milletimiz demokratik iradesini ortaya koymuştur.  Yüksek oranda genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine katılan milletimiz, büyük bir olgunlukla iradesini sandıkta göstermiştir.

Böylece Türkiye güçlü ve sağlam bir demokrasi geleneğine sahip olduğunu bir defa daha ortaya koymuştur.

Seçimler sonrasında güçlü bir hükümet kurulması yetkisini milletimiz Ak Partiye vermiştir. Yine ilimizden iktidar partisine çok güçlü bir destek çıkmış ve 4 vekil ile temsil edilen ilimizde AK Parti 3 milletvekili kazanmıştır. CHP’ye 1 vekil yetkisi vermiştir.

Sivil toplum kuruluşları Giresun iş dünyasının temsilcileri, halkın ve toplumun beklentilerini ilgili mercilerle paylaşmak ve talep makamı olarak görevimizi yapmakla yükümlüler.

Bu doğrultuda, başta ilimiz ve ilçelerimizin sorunlarının ve beklentilerinin kurulacak güçlü hükümet ve Başkanla ile çözüm bulacağına ve ilimiz adına yeni bir dönemin başlayacağına inanıyoruz.

Seçimlerden iktidar olarak çıkma başarısını gösteren AK Parti ile birlikte TBMM’de temsil edilmeye hak kazanan diğer siyasi partilerimizi ve milletvekillerimizi kutluyorum. İlimiz için yapılacak her çalışmada ve atılacak her adımda her zaman yanlarında olacağımızı bir kez daha ifade etmek istiyorum.

Seçimlerin doğasında kazanmak da kaybetmek de vardır.

Kim, hangi parti kazanırsa kazansın, seçmenlerimiz ülkemizde birlik ve beraberliğimizin bozulmaması için ellerinden gelen gayreti ortaya koymuştur. Vatandaşlarımız kendi aralarında zıtlık yaşamamalı, birbirlerine dargın olmamalıdır. Seçimler bitmiş  değişim başlamıştır. Değişimde millet iradesi hâkim kılınmıştır. Yeni yönetim sistemimiz hayırlı olsun… Giresun’dan seçilen milletvekillerimizi kutluyorum.

Her zaman söylediğim gibi seçimin galibi aziz milletimiz olmuştur.

Seçim Ülkemiz ve Giresun için hayırlı olsun’ . Şimdi Giresun odaklanma zamanıdır… Mazeret yok atılım var.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?