SARIFAKIOĞULLARI,DİN GÖREVLİLERİYLE BULUŞTU

SARIFAKIOĞULLARI,DİN GÖREVLİLERİYLE BULUŞTU

Vali Sarıfakıoğulları, Din Görevlileriyle Bir Araya Geldi
Vali Harun Sarıfakıoğulları, 06 Ocak Pazartesi günü din görevlileri ve müftülük personeliyle kahvaltı programında bir araya geldi.
Kahvaltıda bir konuşma yapan Vali Sarıfakıoğulları; “Müftülüğümüz öncülüğünde yapılacak olan Dini İlimler Külliyesi, hayırseverlerimizin ve hepinizin desteği ile inşallah, kazasız belasız faaliyete geçecek. Bu konuda hayırda bulunan ve hayırlara vesile olan herkese teşekkür ediyorum” diyerek Kur’an kursları ve hafızlık eğitimi alan öğrencilerin sayısında önceki yıllara oranla gözle görülür bir talep olduğunu belirtti.
Vali Sarıfakıoğulları, din görev-lilerinden sık sık ziyaretlerde bulun-malarını isteyerek “Mahallelerimiz-deki öksüz ve yetim kardeşlerimizi lütfen ziyaret edelim. Yine, camii cemaatimizin dışındaki kardeşleri-mizi de evlerinde veya işyerlerinde ziyaret edelim.
Her noktaya gidelim, her yere uğrayalım. Bu ziyaretlerinizle; yardım bekleyen, çözüm bekleyen, bizim dokunamadığımız birçok yüreğin olduğunu göreceksiniz. İnanın dokunduğumuz bir yürek, kazandığımız bir genç, bir çocuk belki de bizim ahiretimize ışık olacaktır. Bu nedenle başta öksüzler, yetimler, engelliler olmak üzere mahallemizdeki sakinlerimizin kapılarını çalıp onlara dokunabilelim. Çocuklarımızla olan temasımız ve irtibatımızın artması, onların başarı oranını etkiliyor. O nedenle hepimize çok görev düşüyor. Sadece okul manasında değil, gelecek manasında da, olumlu işlere vesile olması manasında da sizlerin rehberliği çok önemli” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?