ŞEHİT ATEŞİ İÇİMİZİ BİR DAHA YAKTI   

ŞEHİT ATEŞİ İÇİMİZİ BİR DAHA YAKTI   

  ŞEHİT GELİYOR

Yıldızını parlat, güneşini yak

Açıl ey gökyüzü, şehit geliyor

Cenneti Âlâ’yı lûtfeyledi Hak

Kat kat yarıl, yol ver, şehit geliyor

 

Bulutuna söyle yas bağlamasın

Islanmasın koçum, gök ağlamasın

Kuşların ötüşüp can dağlamasın

Goncamı aşkla der, şehit geliyor

 

Alnına şehadet damgası basmış

Boynuna şefaat mührünü asmış

Böyle gelen yiğit has oğlu hasmış

Yollarına gül ser, şehit geliyor

 

Nur inmiş yüzüne, seyre doyulmaz

Gören hangi yürek o an bayılmaz

Birbiri ardınca ikram, sayılmaz

Lebinde şerbet var, şehit geliyor

 

Süreyya selamın versin şahana

Firdevs kapıların açsın ol hana

Sığamaz arslanım yedi cihana

Yeryüzü ona dar, şehit geliyor

 

Sırtında delinmiş kanlı parkası

Çıkarıp giyecek atlas hırkası

Melekler kolunda teşrif fırkası

Huzura bekler Berr, şehit geliyor

 

Mücella Pakdemir’in ‘Şehit Geliyor’ adlı şiiri ile başladım satırlarıma.yemin ederim ki aklıma denilecek başka söz gelmediği için.Güzel de yazılmış,takdirle okudum ve sizlerle paylaşmak istedim.

Suriye’nin Afrin kentine düzenlenen Zeytin Dalı harekatında en çok şehit dün verildi. Harekatın 15. gününde 8 Mehmetçik şehit oldu. Afrin’deki Zeytin Dalı Harekatı’nın 15. Kara gününde PKK/PYD’li hainlerce çatışma bölgesinde tankımıza yönelik düzenlenen kalleş saldırıda şehit oldu 29 yaşındaki Uzman Çavuş Ufuk Aktağ.

Onun şehadeti veya acı haberi  Şebinkarahisar ilçesindeki Avutmuş Mahallesi’nde yaşayan ailesine verilirken nasıl yürekler dayandı bilmiyorum ama verildi işte. Şehidin annesi Tülay hanım ve babası Mehmet bey acı haberle adeta sisin dumanın içinde kaldılar.Karanlığa büründüler,ne yapacaklrını şaşırdılar,sinir krizleri geçirdiler.

İlçe Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz ve komutanlar nezdinde verilen bu beklenmedik haber sanmayın ki sadece o aileyi yaktı kavurdu.O aileden arttı Türkiye’yi kavurdu. Türkiye’yi bir kez daha yasa bürüdü.Çok kelime vardı denilecek,çok söz vardı yazılacak.Ama ben derim ki sözler bitsin,kelimeler kifayetsiz kalsın da analar(ımız) ağlamasın.Bir daha şehit vermeyelim,bir daha gözler kan çanağı olmasın!Ve tüm parti purti dünyası ve ulus bu sözlere kulak versin de bir şeyler yapılsın.Ama yapılsın,öyle bir şey yapılsın ki herkes bu son şehitle hipnozlansın.

Allahsız,inançsız terörist az bir şeycik insanlıktan nasiplensin.Bilmiyorum ki daha fazla ne denir?Şimdi susma vakti değil belki ..Avazımızınn çıktığı kadar bağırma vakti pöykürme vakti belki ama bilmiyorum ki ona mecalimiz kalmadı.Bu satırları yazarken saatler sabahın 05:45’ini gösterirken duaları geri çevirmeyen Rabbimden ıslah değil,Kahhar adıyla kahırlarını istiyorum.Bu soysuzların,canilerin,kafirlerin veya ABD köpeklerinin…Affedin nolur ..başımız sağolsun…

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?