SOYLU, BAŞBAKAN MI OLUYOR.?

SOYLU, BAŞBAKAN MI OLUYOR.?

“Başbakan kim olacak”… “Bundan sonra ne olacak”…

Türkiye’de art,arda gelişmeler önemli olaylara ve tarihe not düşülmesi gereken değişimler yaşanmaktadır.4 Mayıs tarihinde, Ahmet Davutoğlu’nun görevi bırakacağım açıklamasının  ardından yeni başbakan ve yeni AK Parti  Genel Başkanı’nın kim olacağını tartışılıyor. Öne çıkan isimler Kamu oyu ve Ak parti,de tartışılmaya devam ederken,  Bin Ali Yıldırım. Berat Albayrak, Yalçın Akdoğan, Numan Kurtulmuş, Mehmet Müezzinoğlu var.

Bu isimlerden farklı sürpriz isimde var ona dikkat çekmek istedim. ‘’Kamu oyuna yansımasa,da gözden kaçmayan isim olarak Başbakanlık koltuğuna oturacak  isim olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soyluyu görüyorum’’.

Demokrat, DYP,artısının tabanından gelen, Menderes’in, Tansu Ciller’in kadrosundan.  DP ve AP li , İl genel meclis üyesi İlce başkanı Hasan Soylu’nun Oğlu, Süleyman Soylu, siyaset basamaklarını  tek, tek çıkarak emin adımlarla yürümektedir.

Genç yaşında Doğru Yol Partisi İstanbul Gençlik kollarından İlçe, İl başkanlığı ardından Demokrat Parti Genel Başkanlığı’na . 12 Eylül 2010 tarihinde yapılan referandumda  Ülkeyi il, il .İlçe, İlçe .Köy, Köy gezerek çalışmalara katıldı. Referandumun son 50 yılın en önemli olayı olduğunu anlattı.

Referandumdaki  ‘evet’ kararı nedeniyle partisinden ihraç edildi. Sayın Soylu, siyasi hayatında geleceği Tayyip Erdoğan’ın yanında görerek, geçmişi bir tarafa bırakıp Ak Parti’ye katıldı.

Soylu, Ak Parti’ye geçtikten sonra yine kısa sürede önemli yol kat etti. Ar-Ge ve Teşkilat  Başkanlığı görevi yaparken, Ahmet Davutoğlu’un göreve gelişinden sonra bu görev kendisinden alınmıştı

Yeni kurulan Hükümette en önemli bakanlıklardan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kontenjanından atandı. Soylu damat Berat Albayrak’la da kısa sürede iyi diyaloglar kurup aileyle bağlarını güçlendirdi.

Bu günde adı hiç basında geçmezken, AKP’nin yeni Başkan adayı ve Başbakanı olarak Süleyman Soyluyu diyorum.

Bilindiği üzere Başbakan Ahmet Davutoğlu Trabzon ziyaretinin hemen ardından birkaç gün geçmeden Başbakanlık görevine getirilmişti. Ne tesadüf 07 Mayıs 2016 tarihinde Karadeniz Bölge çalıştayına katıldı. Sayın SOYLU ve Sayın Albayrak şimdilik listede.  3. sırayı ise çok fazla dillendirilmese de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu alıyor. Soylu iyi derecede İngilizce ve Almanca biliyor.

Süleyman Soylu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en çok güvendiği isimlerin başında geliyor, genel başkanlık ve teşkilat başkanlığı da yapan Soylu 81 ile hakim bir isim. En aktif, en akıcı konuşan,

bakanlığı döneminde yaptığı konuşmalar, özellikle terör ve paralel olayları ile ilgili çıkışıyla da Türkiye genelinde büyük destek gördü. Soylu’nun Başbakanlığı aylardır konuşulan bir mesele, ‘Soylu Başbakan olursa kimse şaşırmasın’ diyorum fakat bu gerçekleşir mi bilemeyiz. Soylu, ismi Ak Parti kulislerinde de son günlerde daha sık konuşulmaya başlanacaktır. Siyaset uzmanları,  ‘’Sayın Erdoğan’ın konuşulanlar dışında sürpriz bir isim üzerinde durduğunu ve bununda Süleyman Soylu’’ olabileceğini ifade ediliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?