TBMM ziyareti…

TBMM ziyareti…

Mecliste milletvekillerini makam odalarında nezaket ziyaretlerinde milletvekillerinin misafirleriyle fotoğraf çektirmeleri güzel bir nezaket örneği…

Genelde milletvekilleri, bu ziyaret resimlerini misafirlerine karşı bir jest olarak sosyal paylaşım sitelerinde paylaşmayı da ihmal etmezler.

Giresun’a geldiklerinde program yoğunluğundan olsa gerek, pek fazla görüşme fırsatı bulamadığımız üç vekilimizi (Cemal Öztürk, Sabri Öztürk, Bülent Bektaşoğlu) meclisteki makam odalarında ziyaret ederek geniş istişare imkânı bulduk.

Sayın vekillerimizin alakaları kadar danışmanları Ali Osman Kıyak, Abdullah Eryılmaz, Kaya Akçay ve Mehmet Ali Akten Beylerin alakaları da ilk defa tanışmamıza rağmen kayda değer nitelikte idi.

***

Milletvekilinin işi zor… Hele çalışan Ak Parti milletvekillerinin işi daha da zor!

Sayın Bektaşoğlu’nun ziyaret esnasında çekilen fotoğrafı paylaşması bazı okuyucu ve dostlar arasında merak mevzuu olmuş: “Efendim, CHP’li Bektaşoğlu resminizi paylaşırken Ak Partili vekiller (başka ziyaretçilerinin resimlerini paylaşırlarken) acaba sizin resminizi niçin paylaşmadılar?”

Mevzuu meraka mucip, lakin ortada bir kasıt yok…

Cemal ve Sabri Beyleri ziyaret saatimiz meclisin çalışma saatine rastlamıştı.

Muhalefet milletvekillerinin meclis çalışmalarını sabote etme düşüncesiyle sık sık “yeter sayı” yoklama talepleri vekillerin meclis kulislerinden ayrılmamalarını zorunlu kılıyordu.

Bu sebeple fotoğraf çektirme fırsatı olmamıştır.

 

Bütün vekillerimize ve danışmanlarına gösterdikleri alakadan dolayı teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

 

Vesselam…

Ahmed Çıtlakoğlu

01 Nisan 2016 / 23 Cemâziye’l-Âhir 1437

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?