Başkan Görgülüoğlu’na saygı duymak

Başkan Görgülüoğlu’na saygı duymak

Son yapılan yerel seçimde Piraziz Belediye Başkanı olan Hüseyin Görgülüoğlu, ilçede yaptıkları ile Pirazizlilerin gönlünü almaya devam ediyor.

İnsan olarak hep kendi bildiğimiz, tanıdığımız veya aynı görüşte olan kişilerin yaptığı işlere ve hizmetlere karşı hep bir onay verme ya da sempati duymaktayız. Piraziz de küçük bir ilçe ve kendi kabuğunu kırmaya çalışıyor. Gelişmesini sağlamak için var olan imkânlar ile yol almaya çabalıyor.

Az bir nüfusa sahip Piraziz; CHP’den yani Ana Muhalefet Partisi’nden Belediye Başkanı Adayını seçerek hizmet noktasında farklı bir yol almaya devam ediyor.

Başkan Görgülüoğlu, var olan kaynaklar ile Piraziz’de çalışırken, halk da onu mümkün olduğunca destekliyor. Hizmetler yapılırken kendi siyasi görüşümüzü temsil eden kişilere farklı bir bakış açısıyla bakma huyumuz baskın olduğundan Başkan Görgülüoğlu’nun ilçede yaptıkları fazla göz önünde olmayabilir.

İlçede Pazar yerinin zemininin yapılması sahil yolundaki genişletme çalışmaları yine Pazar yerinde mescit ve tuvalet yapılması, merkez caminin cemaat için avlusunun üstünü tente ile kapatılması Pirazizli’nin onayını almaktadır.

Piraziz’in her sorununu ve her sıkıntısı tam anlamıyla bitti mi derseniz, bitti diyemeyiz. Bugün iktidar partisinin adaylarının Belediye Başkanı seçildiği yerlerde bile onca kaynak olmasına rağmen sorunlar ve sıkıntılar sona ermemişse; Piraziz gibi bir küçük bir yerde de sorunlar ve sıkıntılar sona ermez.

Nasıl ki Hükümet’e mensup siyasi partiden seçilen Belediye Başkanları ellerinden gelen hizmetleri yapıyorlarsa; Piraziz’de CHP’den seçilen Başkan Görgülüoğlu da bu millet için hizmet vermeye çalışıyor.

Şunu unutmadan söylemek gerek. Başkan ya da Milletvekilleri seçildikten sonra hangi görüşten olursa olsun önce yerelde sonra bölgesinde son olarak da bu ülke ve insanları için hizmet eden Başkan Görgülüoğlu’nu sevmezseniz de, oy atmazsanız da, bir Başkan olarak saygı göstermek çok da zor olmazsa gerek.

Hüseyin Görgülüoğlu, yıllar önce Piraziz’e Belediye Başkanı olarak gelseydi, Yaman Petrolü’nün arkasına kurulacak Ada Hastanesi’ni Piraziz’e kurdururdu.

Yine Giresun’da Sunta Fabrikası’nı alan Polo isimli firma Piraziz’de 200 kişi çalıştıracaktı ancak yer bulamadığı için fabrikalarını Kayseri’ye götürdü. Hüseyin Görgülüoğlu, o zamanın Belediye Başkanı olsaydı bu fabrika Kayseri’ye gitmezdi.

Giresun’un birçok ilçelerinde BİM Marketleri yokken, Piraziz’e BİM Market ne zaman ve nasıl kurulduğu konusunda Piraziz’in saygın esnaflarında Katırcıoğlu Ahmet’ten bilgi alabilirsiniz.

O gün Hüseyin Görgülü olsaydı, Piraziz’in ağasını, beyini dinlemezdi. Gerekirse oraya kurulan Ada Hastanesi denize dolgu yapılarak; Pir Hastanesi kurulmuş olurdu ve de ekmek kapısı açılmış olurdu.

Saygılarımla…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?