Tepeyurt: “Tek Çözüm, İslam Birliği”

Tepeyurt: “Tek Çözüm, İslam Birliği”

Saadet Partisi İl Divan Toplantısı Pazar günü yapıldı. Toplantıya İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Ömer Öztürk, “Ülkemizin çok büyük sıkıntıları varken farklı gündem maddeleri ile meşgul edildiğini belirterek; “Ülkemiz çok önemli bir süreçten geçiyor ve gündem saptırılıyor. Terör almış başını gidiyor. İşsizlik patlamış. Ama nedense Türkiye’de 16 bin zengin artmış ama geri kalanın çoğu da açlık sınırının altında bir maaşla geçinmeye çalışıyor. Peki, nasıl oluyor bu? Gelir adaletsizliğinden dolayı oluyor. Bütün yük garibanın sırtına binmiş vaziyette. Ülkenin bu kadar sorunu varken, gündemi saptırmayın ve gerekeni yapın. Her gün şehit haberleri ve patlama haberleriyle uyanıyoruz. Asıl gündemimize geri dönelim ve sorunlarımızı çözelim” dedi.

Daha sonra bir konuşma yapan İl Müfettişi Davut Tepeyurt, Türkiye gündeminin çok yoğun ve sürekli değiştiğini belirterek, Giresun gündemin de ise şu anda fındığın birinci sırada olduğunu söyleyerek; “Doğu Karadeniz bölgesinin tek geçim kaynağı olan fındık bu sene bir takım ayak oyunlarına kurban gitti. Sezon başı 14,5 seviyesine çıkan fındık şu anda 10,0 TL’nin altına inmiş vaziyette. 13 senedir iktidarda olan hükümetin bir fındık politikası olmaması yüzünden üretici fındık sanayicisinin kucağına itilmiştir. Bunun adına da fiyakalı bir yakıştırma ile ‘Serbest Piyasa’ denilmiştir. Her kesimin memnun olduğu bu serbest piyasadan bir tek üretici memnun olamamıştır. Yıllardır zaten 3 kuruşa hammadde olarak dışarı satılan fındık, üretici üzerinden kolaycı para kazanmanın bir yolu olmuştur. Sanayici yıllardan beri kolaycılığa kaçarak çuvaldan çuvala aktardığı fındığı yurtdışına hammadde olarak satmış, alıcı ise hammadde olarak aldığı fındığı işleyerek 5 katı bir fiyatla ülkemize geri satmıştır. Burada Alan Memnun, Satan Memnun diye bir tabir kullanamayacağız, biz üretici için en uygun düşen tabir, ‘Satan Pişman, Alan Memnun’ ” dedi.

Terör belasının ülkemizi bir ateş topuna dönüştürdüğünü söyleyen Tepeyurt; “Hepinizin bildiği ülkemiz bir terör belasına bulaşmış durumdadır. Geçtiğimiz hafta yaşanan terör saldırıları sonucu şehit olanlara Allah’tan rahmet, ailelerine de başsağlığı diliyorum. Saadet Partisi olarak terörü lanetliyoruz. Hükümet üyelerinin ellerini başlarına alarak düşünmelerini tavsiye ediyoruz. Yıllardan beri Suriye üzerinden izledikleri yanlış politikalar ülkemizi maalesef terör saldırılarının hedefi haline getirmiştir. Saadet Partisi olarak defalarca ikazlarımıza rağmen aynı yanlış politika devam ettirilmiş ve batılı ülkelerin istediği bir Suriye oluşmuştur. Tabii bu işlerin en arkasında da büyük İsrail devleti kurmak hedefi vardır. Büyük İsrail devletine giden yollar Irak ve Suriye bölünerek kısmen döşenmiş sıra ülkemize gelmiştir.” dedi.

Tek çözüm yolunun Saadet Partisi olduğunu belirten Davut Tepeyurt, İslam Birliği’ni kurmaktan başka da bir alternatifin de olmadığını söyleyerek; “İslam Birliği kurulmadan Müslümanlar horlanmaktan, parçalanmaktan kurtulamayacaktır. Peki, çare nedir Milli Görüş yoludur. İki milyarlık İslam âlemini, uyuyan devi uyandırmak bizlere düşüyor. Müslümanlar belini doğrultunca diğerleri kendiliğinden yere kapaklanacaktır. Asla ve asla ümitsizliğe düşmeyeceğiz çünkü yalnız değiliz. Hocamızın dediği gibi; herkes ya Milli Görüşçü’ dür ya da Milli Görüşçü için adaydır. Bizler İslam erleri, Milli Görüş erleri olarak üzerimize düşen görevi eksiksiz bir şekilde yerine getirmek mecburiyetindeyiz.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?