Terörist, Eşit Bombadır

Terörist, Eşit Bombadır

Dün Pakistan’da bir bomba patladı 72 Pakistanlı öldü.

Önceki günler Belçika’da birkaç yerde bombalar patladı 34 Belçikalı öldü.

Aynı günlerde Irak ve Suriye’de patlatılan bombalarda yüzlerce kişi öldü.

Bir hafta önce İstanbul İstiklal Caddesinde canlı bomba patladı5 kişi, daha önce Ankara’da üst üste birer ay ara patlatılan üç bombada yüzlerce ölü verdik.

ABD, Fransa, İngiltere, Rusya, Filistin, İsrail, Afganistan, Pakistan, Irak, Suriye, Belçika ve Türkiye son yirmi yıldır binlerce bombalı terörist saldırılara maruz kalmıştır.

Bu ülkelerde terörün bilançosu çok ağır olmuştur. Geride milyonlarca ölü, yaralı ve sakat insan bırakmıştır.

ABD kendi gizli servislerince eğittiği El Kaide denilen faal ve aktif bir örgüt tarafından 11 Eylül 2001 yılında bombalanmıştı. İkiz kulelere yapılan saldırıda 2996 ABD li ölmüştü.

Terörist besleyerek ve donatarak komşu ülkeleri tehdit eden Irak lideri Saddam Hüseyin, Suriye Lideri Esat, Rusya, Pakistan, İsrail bu işten en zararlı çıkan ülkelerin başında yer alır.

Yıllardır terörist besleyen Batı Avrupa’nın Fransa, Belçika, Hollanda ve İngiltere de estirilen terörlerden ve bombalardan nasibini almaya başlamıştır.

Her terörist birer bombadır. Teröristi destekleyen, onu himaye eden, finanse eden ülke ve hükümetlerin sonu hep aynı olmuştur.

Ülkemizde PKK teröristleri AKP hükümetlerine gelinceye kadar hep terörist sayılmış ve onlarla mücadele edilmiştir. Ancak 2011 yılında iktidarda bulunan AKP iktidarı PKK lıları Habur Sınır Kapısından törenle içeri almıştır. O tarihten başlayarak adına ister çözüm ve barış süreci; veya ister kısaca Kürt Meselesi denilsin bir nevi yıkım projeler yürütülmüş.

Kandil, İmralı, KCK, HDP isimli Kürt metrajlı ne kadar teröre bulaşmış gurup varsa onlara hoş görünme adına Türk Silahlı Kuvvetleri, bölgede görev yapan polis, vali, kaymakam, savcı ve hakimler her branşta tüm devlet memurları pasifize edilmiştir.

Dahası geçmişte canı pahasına görev yapmış üst rütbeli ne kadar subay varsa yıllarca içeride kalacakları Silivri’ye kapatılmıştır. Çoğu ihtilalci veya terörist ilan edilmiştir.

Kim olursa olsun teröristi kucağına alan, onu kollamaya çalışan, bilerek veya bilmeyerek pimi çekilmiş bombayı eline almıştır.

Geçmiş olaylara baktığımızda bu tanım çok doğrudur.

Yani Belçika bombalar patlamadan önce Türkiye karşıtı ne kadar Terörist varsa onlara yataklık etmiyor muydu?

Gene AKP Hükümeti IŞİD le Kobani’de çarpışan PKK uzantısı PYD güçlerine yardımcı olmak üzere silahlı Peşmergelere Türkiye’den geçiş izni vermedi mi?

Türkiye geçmişte bilinçli olarak uyguladığı PKK, PYD aşkının ceremesini daha çok ödeyecek gibi.

Yanarım da taze, genç kahramanlarımıza yanarım.

Gözü yaşlı ana ve babalara yanarım.

Yetim kalmış fidanlara, kimsesiz bebelere yanarım.

Muradını alamamış gençliğinde dul kalmış eşlere yanarım.

Teröristlerin her biri birer bombadır. Aman ha elinize almayın, kucağınızda taşımayın derim. Yoksa narı en fazla sizi yakar.

Mustafa Kıran Nasuhoğlu 28.3.2016.Giresun.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?