Tıp Fakültesi’ni Kurtarmak İçin Büyük Zirve

Tıp Fakültesi’ni Kurtarmak İçin Büyük Zirve

Rektör Coşkun’un ,Tıp Fakültesi’nin altyapısı ve akademik kadrosunun tıp eğitimi için yeterli olmadığını açıklaması ve “Tedbir almazsak YÖK Fakülteyi kapatabilir” şeklindeki sözlerinden sonra Canikli’nin olaya el koyduğu öne sürülüyor..Şayet bu fakülte kapanırsa,ilimiz insanı sağlıkta ömür boyu Ordu , Samsun ve Trabzon’a bağlanmak zorunda kalacak.

Rektör Coşkun, basınla buluşmasında; “Giresun TIP öğrencilerinin Sivas’tan Giresun’a getirilmesi hataydı. Çünkü bu ilde öğrenciye Tıp eğitimi verecek sağlık altyapısı ve yeterli hoca yok” diyerek üniversitedeki eğitim kalitesiyle ilgili şok tespitler yapmıştı.Tüm bu sorunlar Canikli ile yapılan toplantıda ele alındı.

BU KONU İÇİN ZİRVE

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun’u makamında kabul etti.

Dün gerçekleşen ziyarette Canikli, Coşkun ve beraberindeki heyetle Giresun Üniversitesi ve Giresun’un ortak sorunlarını görüştü.

Coşkun, Canikli’ye yeni görevinden dolayı başarılar dilerken, Coşkun’un ekibinde Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Canan Çelik, Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Abdullah Çelik ve üniversitenin farklı birimlerinden akademisyenler katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?