TMO, EKİM SONUNA KADAR UZATTI

TMO, EKİM SONUNA KADAR UZATTI

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, TMO’nun Giresun merkezdeki alım yeri olan Borsanın Lisanslı Depolarına giderek burada TMO yetkilerinden bilgi aldı.
Beraberinde Giresun Ticaret Borsası Başkanı Hamza Bölük ile birlikte alım yerini ziyaret eden Milletvekili Sabri Öztürk, burada yaptığı açıklamada TMO’nun daha önce Eylül ayı sonuna kadar alımlar için gün verdiğini ancak yeni aldığı kararla bunu Ekim ayı sonuna kadar uzattığına dikkat çekti. Milletvekili Öztürk, üreticilerin TMO’nun alım fiyatından memnun olduğunu da belirterek Fiskobirlik’in de TMO adına alım yapmaya başladığını ifade etti.
Öztürk, TMO nun depo sorununun olmadığını, Giresun bölgesindeki alımlar için depoların yetersiz kalması durumunda alınan fındıkların tırlarla civar illerdeki depolara nakledileceğini söyledi.
Öztürk, fındık alım yerinde bulunan vatandaşlarla tek tek ilgilenerek, fındık alımlarında bir sıkıntı yaşayıp yaşamadıklarını sordu. Fındık üreticilerimiz, TMO’nun fındık fiyatı ve düzenli fındık alımlarından duyduğu memnuniyeti ifade ettiler. Bunun üzerine Öztürk, bu sürecin yönetilmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?