TURAN BİRİLERİNİN DEĞİL HALKIN TAMAMININ VEKİLİ OLDU

TURAN BİRİLERİNİN DEĞİL HALKIN TAMAMININ VEKİLİ OLDU

Milletvekili Turan davet edildiği her etkinliğe katılarak örnek bir milletvekili profili çiziyor..Kibir,gurur,telefona bakmama,halkı küçük görme gibi en ufak bir eksik davranışı olmayan Turan,bu yönüyle adeta Giresun’un yeni umudu oldu.

Giresun federasyonunun düzenlediği 7. Giresun dernekler arası Şehit Birkan Gündüz Futbol Turnuvasının açılışında konuşma yapan İstanbul Milletvekili Hasan Turan” TBMM’nin onurlu bir milletvekili olarak Giresun evladıyım, ancak Türkiye’yi temsil ediyorum” dedi.

Giresun Federasyonuna teşekkür ederek başladığı konuşmasında, biz bu toplumun içinden çıktık camiamızın her zaman hizmetçiyiz diyerek konuşmasını sürdüren Sayın Turan “Önemli olan mermeri delen suyun kuvvetli olması değil sürekliliğidir. Bizim İstanbul’da yapmaya çalıştığımız, İstanbul’da milyona varan varlığımıza dikkat çekmektir. Nüfusumuzu nüfuza dönüşmektir. Dünyada en etkili ve en önemli silah tanıtımdır. Tanıtımınızı ve organizenizi iyi yaparsanız güçlü olursunuz. Dünyaya hükmeden lobilere bakıldığında yaptıkları tek şey iyi tanıtım yapmak ve iyi organize olmaktır.  Organize olmanın temel felsefesi birlikten kuvvet doğar ayrılıktan zayıflık. Aramıza ayrılık tohumları sokanlara asla müsaade etmeyeceğiz” diyerek konuşmasını sürdüren Sayın Hasan Turan şunları ifade etti.

“Değerlerimizi asla unutmayacağız ve unutturmayacağız.”

“Benim yapmaya çalıştığım şey şu, hemşerilerimizin İstanbul’da gözü kulağı yürüyen ayağı tutan eli olmaya çalışıyorum.  Buna bizim ihtiyacımız var bunu yapmak zorundayız. Allah sayımızı artırsın. Ben İstanbul milletvekiliyim, TBMM’nin onurlu bir milletvekili ve Giresun evladıyım. Ancak Türkiye’yi temsil ediyorum, 81 vilayet benim 7 bölge bizim. 80 milyon insanımız kardeşimiz. Asla mikro milliyetçilik yapmıyorum. Ancak herkes kökleri ile sayılır O yüzden İstanbul’daki bir milyonluk kitleyi ıskalamamak lazım, bizim tabanımız burasıdır. Her toplum değerleri ile yaşar. Değerlerimizi asla unutmayacağız ve unutturmayacağız.”

“Giresun milleti binlerce şehit vermiş bir millettir.”

“Bu gün Birkan Gündüz için futbol turnuvasının adı Birkan Gündüz oldu, geçen sene bir başka şehidimizin adını vermiştik. Birkan Gündüz ne ilk nede son şehidimizdir. Giresun geçmişte iki tane gönüllü alay çıkartmış kahraman bir şehirdir. 42. ve 47. gönüllü Alaylar bu ülkenin tarihine imza artmıştır. Başka bir vilayet bulamazsınız ki ismini başka bir vilayete kazımış olsun. Bizler Şehit perver bir milletiz. Giresun milleti binlerce şehit vermiş bir millettir. O yüzden Şehit Birkan Gündüz ‘ün turnuvaya isminin verilmesi bunun için önemlidir.

Giresun’umuz adına turnuva veya diğer organizasyonların yapılmasının asıl sebebi “gönül ne kahve ister ne kahvehane, gönül muhabbet ister kahve bahane diyerek,” bu organizasyonlar hemşerilerimizin tanışıklığı muhabbetleri artsın diye yapılıyor.  Bu turnuvada kazanan takımların olması aslında çokta önemli değil. Önemli olan Buradan tanışıklık, kardeşlik, dostluk, birlik ve beraberlik çıksın. İnşallah turnuvanın sonunda kazanan ve galip olan Giresun olsun.” Diyerek konuşmasını tamamladı.

Haber: Hüseyin Şenel Odacı

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?