Türker; “ulusal bir sorun”

Türker; “ulusal bir sorun”

CHP Merkez İlçe Başkanı Hakan TÜRKER, Dereli’deki Saldırıyı Kınadı.

Türker, “İlçelerimizde hatta yanı başımız olan Çaldağ Jandarma Karakolunda şimdi de Dereli ilçemizde hain kalleş terör örgütü ve uzantılarının saldırılarını içimiz yanarak yaşadığımız bir dönemdeyiz.

Barış ve birliğin, vatan, millet ve bayrak sevgisinin en kutsal olduğu bölgemizde ve şehrimizde terörün baş göstermesi, düşünülmesi, incelenmesi ve sonlandırılması gereken hayati milli bir tehlike ve en önemlisi ulusal bir sorundur.”dedi ve şöyle konuştu:

“Adı AK kendi çamur kirli kara AKP iktidarının çözüm süreci denilen uydurmaca siyasi menfaat ve çıkara dayalı ihanet içeren anlaşmanın acılarını bugün ülkemizde ve şehrimizde yaşıyoruz. Sıfır sorun denilerek başlatılan ve tüm komşularımızı hatta dünyayı ülkemize düşman eden dış politika beceriksizliği ile de çamura, bataklığa saplanmış durumdayız.

Şehrim, insanım adına tüm sorumlulara ve yetkililere ivedi olarak hayata geçirilmesi gereken hayati bir çağrıda bulunuyorum; Geçici görev ile Şırnak’ta olan ve geçtiğimiz günlerde şehrimize geri dönen 62 özel harekatçı polisimizin kadrosuna derhal geçici de olsa özel harekatçı desteği sağlanmalıdır.

Güvenlik güçlerimiz sadece saldırı sonrası sıcak takip ile değil her gün bölgemizde komşu illerimizle de sağlanacak irtibat ile arama tarama takip sürecini sıkılaştırmalı, terör örgütü ve destekçilerini yerle bir etmelidir.

En kötü, en zayıf günlerini yaşasa da Milli İstihbaratın tüm imkanları bölgemiz için seferber edilmelidir. En önemli istihbarat olan halkımız bilgilendirilmelidir. Yılanın başı derhal ezilmeli, ağacın kök salmasına izin verilmemelidir. Bölgemizde yeşertilmeye çalışan terör adeta seferberlik ilan edilerek toz duman edilmelidir. Aziz Türk milletine kastedecek dahili ve harici düşmanlarımıza gereken cevap gerektiği şekilde verilmelidir”.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?