Uğraş, didin sonuç: Hakem

Uğraş, didin sonuç: Hakem

Giresunspor iki kez öne geçtiği maçı kaybetti. Haftalardır yenilmeyen bir Denizlispor, Giresunspor karşısında öldü öldü dirildi derler ya işte öyle oldu.
İlk dakikadan itibaren top çeviren, orta sahada iyi organize olan Çotanaklar ilk golünü 3. dakikada bir serbest atıştan gelen topta Sery’nin kafa vuruşuyla buldu. Daha sonra iyi oynamaya çalışan ekibimiz rakibi savunmada eksik yakalamasına rağmen, forvetlerin beceriksiz oluşundan dolayı ikinci golü bulmakta zorlandı. İlk yarıyı başarılı bir şekilde tamamlayan ekibimiz, 55. dakikada rakip takımın 10 kişi kalmasını fırsata çeviremedi. Volkan’ın sayısının ardından golü yiyen ekibimiz kaleciye yapılan müdahaleye göz yuman hakemin hatasıyla maçı kaybetti.
MHK eleştiriliyor. Kulüpler haklımı evet haklılar. Puanlar çalınıyor. Penaltı pozisyonu es geçiliyor. Kendini Denizli spora affettirmek isteyen hakem Kadir Sağlam maçı katlederek rakibin kalecimize şarjını da es geçerek gölü yememize neden oluyor.
Ne yaparsanız yapın, nasıl mücadele ederseniz edin, bu hakemler olduktan sonra puan almanız mümkün olmuyor. Ha hep suçlu hakem mi derseniz, evet hakem hataları var ama bir de bizde bir savunma var ki evlere şenlik. Öyle rahat topa vurdurursan, kalecine şarj yapılmış topa altı pas da dolanırken sen seyredersen senin de hatan var derim.
Hakem rakip 10 kişi kalınca bir anda değişime uğradı. Sebep neydi bilmiyorum ama altı pas içerisinde kaleciye dokunmanın hâlâ ne olduğunu bilmiyorsa sadece futbol oynamadan, okuyarak imtihanlara girerek hakem olunmayacağı bir kez daha görülmüş oldu.
Haydi gözlemci arkadaş, bakalım nasıl bir değerlendirme puanları vereceksin. Temsilci arkadaş, sen de gol sevincinde pet şişe başta olmak üzere her türlü yabancı madde atılmasına ne yazacaksın. Kadir Sağlam sen futbol oynadın mı bilmiyorum ama bu kadar korkak maç yönetmek bir takımın emeğini çalmak sana hiç yakışmadı.
Ne diyeyim.
Türk Futbolu can çekişiyor. Bu kulüpler nasıl bu işin içinden çıkacak merak ediyorum. Dilerim her şeyin hayırlısı olur.
Esen kalın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar