YAĞLIDERESPOR GENÇLERE AĞIRLIK VERECEK

YAĞLIDERESPOR GENÇLERE AĞIRLIK VERECEK

Zirve mücadelesi verdiği günler gerilerde kalan, Olağan Kongrede Başkan adayı bulamayan ve sıkıntılı günler geçiren Yağlıderespor, bütçesine göre hareket ederken gençlere daha fazla ağırlık verileceğinin kaçınılmaz bir gerçek olduğu gözleniyor.
Nüfusunun çoğunluğu Amerika’da yaşamasına rağmen gerekli desteği bir türlü bulamayan İlçe ekibi, Eynesil Belediyespor, Keşap Belediyespor, Tireboluspor, Derelispor, 1957 Espiyespor gibi güçlü kadrolarla girme şansının olmaması gençlere fırsat olarak doğarken bu durumu nasıl değerlendirecekleri ise lig başladığında ve devamında görülecek.
Takıma sahip çıkanların başında gelen Muzaffer Onur Yanbul, Yağlıderespor’un düştüğü durumlara çok üzüldüğünü ve arkadaşları ile birlikte harekete geçtiğini söyledi.
Yanbul, yaşadıkları İlçede gönül verdikleri takımı tekrar eski günlerine geri döndürmek adına var güçleri ile mücadele vereceklerini ifade etti.
NELER YAŞANMIŞTI?
Giresun’da Süper Amatör Kümede mücadele eden Yağlıderespor’un olağan kongresinde aday çıkmayınca kulüp Kaymakamlık tasarrufuna geçti. Kırmızı-beyazlı kulübe sahip çıkan olmayınca ilçede yaşayan gençler kendileri oluşturdukları liste ile ilçe Kaymakamı Burak Baykut Öz’ü makamında ziyaret ederek fikir alışverişinde bulundular. Kulüp Başkanlığı için hazırladığı liste ile adaylığını açıklayan Muzaffer Onur Yanbul, “İlçede gençleri kahvehane köşelerinden, alkolden ve diğer kötü alışkanlıklardan korumak herkesin görevi. Bizim ilçemiz küçük bir yerleşim yerine sahip ve burada gençlerin çok fazla sosyal imkânı yok. Bir tek meşgalemiz vardı oda ilçe takımımız Yağlıderespor onu da kayyuma kalması veya kapatılması konusunda endişelerimiz vardı. Gençler ile bir araya gelerek Eski Kulüp Başkanı Abdurrahman Kırhasanoğlu ile birlikte kaymakamımızı ziyaret ettik ve fikir alışverişinde bulundu inşallah hafta içinde takımımızı lige hazırlamaya başlayacağız” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?