YAKAR HEDEF BÜYÜTTÜ

YAKAR HEDEF BÜYÜTTÜ

Yakar park sorununa da neşter attı.

Yaptığı çalışmalarla kendinden söz ettirmeye başlayan Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, yeni bir projeyle oto park sorununa da neşter attı. Her geçen gün artan araç sayısı nedeniyle büyük bir park sorunu yaşanan Bulancak İlçesinde, zaman zaman trafik felç hale geliyordu. Konu hakkında bir çalışma başlatan Yakar sahilde ve şehir içinde kapalı otoparklar için düğmeye bastı.

İlk olarak emniyetin karşısına kapalı otopark

Başkan yakar, ilk olarak Bulancak Emniyet Müdürlüğü karşısında lunapark açılan alana kapalı otopark için düğmeye bastı. Projesi yapılan otopark için önümüzde ki günlerde kazma vurulacak. Yaklaşık 180 araç alması beklenen otoparkın üstü de park olarak vatandaşın hizmetine sunulacak.

Yakar “İlçemizin en önemli sorununa çözüm üreteceğiz”

Konu hakkında konuşan Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, “Seçim öncesi verdiğimiz sözlerin çoğunu ikinci yıl dolmadan yerine getirdik. Bazı sözlerimizde yapım halinde. İlçemizin en önemli sorunlarından biride otopark sorunudur. Hamdolsun artık bütün vatandaşlarımız rahatlıkla araç alabiliyor. Araç sayısı her geçen gün artıyor ve trafiğimiz otopark sorunu nedeniyle felç oluyor. Bu sorunu çözebilmek için 3-4 adet kapalı otopark sahile ve bir o kadarda içeride yaparak bu sorunu en asgariye indireceğiz. Bu çalışmaların ilkini Bulancak Emniyet Müdürlüğü karşındaki lunapark kurulan araziye başlıyoruz. 180 araç kapasiteli otopark inşaatımız önümüzde ki günlerde başlayacak. Daha sonra yine aynı güzergahta tespit ettiğimiz 2-3 yere daha otopark çalışmaları başlatacağız. İnşallah trafik sorununu en az seviyeye düşüreceğiz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?