YAKAR,50 BİN NÜFUSA ULAŞABİLİR Mİ? 

YAKAR,50 BİN NÜFUSA ULAŞABİLİR Mİ? 

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar Giresun’un uydu yayını yapan Kanal28TV’de canlı yayın konuğu oldu. Gazeteci Nur Kılıç ve Kanal 28 TV Haber Müdürü Serap Cantürk’ün sorularını yanıtlayan Yakar, önemli açıklamalarda bulundu.

“Hizmetlerin artarak devamı için nüfusumuzun 50 Bin olması önemli”

Programın ana konusu olan ilçe nüfusunun artması konusunda açıklamalarda bulunan Yakar, “Biz dışarıdan nüfus getirelim derdinde değiliz. Aslında Bulancak’ta yaşayan ama çeşitli nedenlerle nüfusunu köylere aldırmış olan vatandaşlarımızı ilçeye kazandırmak istiyoruz. Bu konuda senelik 1-1.5 Milyon Lira gibi bir kayıp yaşıyoruz. Bugün baktığınızda Bulancak İlçesi şantiye halindedir. Bunları daha hızlı çözebilmek için bir bütçe gerekiyor. İlçemizde yaklaşık 50 bin Kişi yaşarken, nüfusumuz 42 bin kişi görünüyor. 7-8 bin kişi 42 Bin kişinin hakkını yiyor. Oysa o nüfus burada kayıtlı olsa yılda 1.5-2 Milyon Lira hizmetlere yatırım şansı yakalayacağız.  Bu paralarla yeni asfaltlar, baskılı betonlar, parklar vs. yapılır. Bu hizmet ilçemize ve vatandaşımıza yapılıyor. Bu nedenle vatandaşımıza nüfuslarını yaşadıkları ilçeye yani Bulancak’a aldırmalarını önemle rica ediyoruz.

Seçim öncesi vaatlerimizden bir tek Doğalgazı başaramadık. Seçimde verdiğimiz Beton santrali, kum çakıl ocağı, iskele düzenleme, iskele alt geçit düzenleme, sıcak asfalt, modern caddeler, cenaze hizmetleri, sosyal projeler vs. hizmetlerin bir çoğunu gerçekleştirdik ve bir çoğu da devam ediyor. Allaha hamd olsun daha 1.5 senede bunların çoğunu hizmete soktuk ve çoğunu da sokmak üzereyiz. Bir tek doğal gaz konusunu aşamadık. O da halkımızdan çok itibar görmedi. Fakat organize sanayi bölgemize doğal gaz getirme konusunda bir kanun üzerinden bu konuyu aşamaya çalışacağız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?