YEŞİL BEYAZLILAR, BOLUSPOR’A GALİBİYETİ ELİYLE VERDİ

YEŞİL BEYAZLILAR, BOLUSPOR’A GALİBİYETİ ELİYLE VERDİ

Giresunspor futbol takımı sosyal yardımlaşma vakfı gibi bir futbol takımı oldu. Ligin alt sıralarında olup kriz içerisindeki futbol takımlarının ilacı oldu. Sezon başında bu böyleydi. Sezon bitimine üç hafta kala hala böyle devam ediyor.

Pazar günü Bolu’da da aynı olayı yaşadık. Boluspor takımı on haftadır galibiyet yüzü görmemiş bu hafta içlerinde sadece üç maç berabere kalmış. Gerisinde mağlup olmuştu. Denizlispor ve Karşıyaka spor’ da aynı durumdaydılar. Hepsine mağlup olduk. Bu duruma ne Giresunspor yönetimi ne başkası ne de teknik direktör Erkan Sözeri bir çözüm üretebildi. İşte sonucu süper lige çıkabileceğimiz yerde play off ümitlerimizi bile hep riske atıyoruz. İşte bu vurdumduymazlık anlayış ve zihniyetle.

İnsanı kahreden büyük takımları eze eze yeneceksin hiçbir iddiası olmayan takımlara yenileceksin. Taraftarı da kahreden işte bu olaylar oldu.Çok yazık ettiler Giresunspor’a.Bir daha böyle bir şampiyonluk fırsatı yakalayabilir miyiz kim bilir.Adanaspor bu ligden sesiz sedasız şampiyon olduysa bence  Giresunspor’un ayıbıdır.

Neyse biz Boluspor maçına dönelim.

Boluspor takımı yönetimi taraftarı teknik direktörü darmadağın olmuş.Ne birlik kalmış ne beraberlik moral motivasyonu kaybetmiş Boluspor Giresunspor karşısında maça gayet hızlı başlıyor.İlk yarım saatte üç net gol pozisyonunu kaleci Eser Giresunspor’u kurtarıyor.Bu ataklardan sonra öyle bir gol pozisyonu yakalıyor.Derslerde anlatılcak gibi. Hüsamettin  ceza sahası içerisinde Özgür’ün kafasına ortayı atıyor. Özgür güzel bir kafa vuruşuyla fırsatçılığıyla gol yollarında etkili olan nerde duracağını iyi bilen Valdison’ atıyor.Valdison güzel bir kafa golüyle Giresunspor’u bir sıfır öne geçiriyor.Gerçekten jenerik bir gol hazırlanışıyla.

Herkes Boluspor dağıldı derken Giresunspor bir telaş her zamanki gibi golden sonra ne yaptığını bilmiyor.Topa basıpta topu beş dakika ayağında gezdirip saklayamıyorsa hemen beraberlik golünü yiyoruz.İşte bir teknik direktör burada Giresunspor’a lazım.Hocam bu telaşı ,bu stresi sen yönlendiremiyorsun.Büyük teknik direktör krizi en iyi yönetendir.Tamam her hafta başka bir kadro hadi bu razı olduk diyelim.Vedat Muriç’i ilk devre oynatmıyorsun.Hızlı hücuma çıkalım dedin.Bir sezon boyunca ilk defa Vedat Muriç’i yedek oynatıyorsun.O zamana kadar hızlı oynamıyor muyduk.Neyse buna da razıyız.Hızlı hücuma İsmail Haktan’la mı çıkacağız?.Adam sahada yürüyecek tahakati kalmamış.Onun yüzünden ilk devreyi on kişi oynadık.Rakip Giresunspor’u kendi sahasına mahküm etti onun yüzünden.Neyseki hatanı gördün Vedat Muriç’i oyuna aldın.Boluspor ilk devreki etkili oyununu oynayamadı.Sen üstünlüğü ele aldın.Vedat Muriç son haftalarda zaten yok gibi.Kafasını transfere takmış kime transfer olacağını düşünüyor.Onun için Giresunspor şampiyon olmuş olmamış Play Off’a kalmış kalmamış umrunda bile değil.Ben olsam bu maçta hiç oynatmazdım.Neyse bu işin tartışmasını sonra yapalım.Boluspor maçı ikinci devrede ortada gidiyor.Her iki takımda berabere lazım gibi dururken Valdison kendi çabalarıyla ve zekasıyla penaltıyı kazanıyor.Hakem penaltı vermeyebilirdi de.Şimdi burada en büyük görev teknik direktör Erkan Sözeri’ye düşüyor.Vedat Muriç topu eline almış ben gol kralı olacam diyor.Valdison ben yaptırdım ben atacağım diyor.Hocam Dodo’ya topun başına geç neden diyemedin.Vedat’tı da Valdison’u da niçin devre dışı bırakmadın.Şimdi daha iyi anladım Giresunspor’un şampiyon olamadığını.Vedat’ın bu saygısız hareketlerini görünce.Adam kendi çıkarını düşünüyor Giresunspor’u değil.Eğer o Samsunspor maçında Valdison’un boş kaleye topu yuvarlamayıp Vedat’a alda at demesini şimdi sen saygısızlık  yapmadın mı Valdison’a? Valdison ve Dodo sıcak iklimin insanları kırılgandır..Sen onlara topu suratına atacağına hadi aslanım Giresunspor’un menfaati deseydin kaleye on bir tane Boluspor geçseydi bile gol yapardı.Valdison penaltıya gidince kafası senin yüzünden karmakarışık oldu.

Sen bu zihniyetle gideceğin takımda bile top oynayamazsın. Sen annenin karnındayken ben Giresun Atatürk Stadındayken topun sibobunu arıyordum aslanım. Sen gelirken ben gidiyordum. İşte bu gibi davranışın Boluspor mağlubiyetini getirdi.

Son dakikada yediğimiz golde Onur kadar kaleci Eser’inde suçu vardı. Eser çıkıp topu alsaydı belki mağlup olmazdık. İşte futbolu cilveleri de bu penaltının atılmamasındandır. Bunun için ahlarla vahlar çok geçiyor futbolun içinde.

Son sözüm; kimse Giresunspor’dan büyük değildir. Bu teknik direktör Erkan Sözeri ve Vedat Muriç içinde geçerlidir. Herkes haddini bilecek. Sadece onlar Giresunspor’un işçisidir. Çok sevdiğim Giresunspor’u ve taraftarlara saygımdandır. Eleştirilerimi onların vicdanı duygularını kaleme alıyorum.

Son üç maç kaldı. Türkiye’nin en büyük taraftarını hele bir finale kalın Konya’da göreceksiniz. Sizler finale kadar onurunuzla şerefinizle futbol oynayın. Utandırın bizleri de bizde sizden özür dileyelim…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?