Yıldız: “Fındık fiyatı en az 13 tl olmalı”

Yıldız: “Fındık fiyatı en az 13 tl olmalı”

Yeni Vali Sarıfakıoğulları’nın atamasını yapanlara teşekkür eden Yıldız, “Tütüncü’nün ölümü şehri adeta yasa boğdu. Mustafa Bozbağ bu il için ne kadar karakterli bir değer olduğunu, cenazede bir kez daha gösterdi”diye konuştu.

ANAP’ın efsane il Başkanlarından Bahtiyar Yıldız, AKP İl Başkanı Ali Tütüncü’nün ölümünün kendilerini derinden etkilediğini söyledi.

Dün gazetemizi ziyaret ederek Tütüncü’nün ölümü ile ilgili aile ve sevenlerine taziye mesajlarını ileten Yıldız, “Çok genç yaşta öldü.Babası ile ben uzun yıllar aynı partide siyaset yaptım.Bizim elimizde yetişen bir gençti.Çok çok üzgünüm.Bu arada cenazeye gelen Başbakanımız sayın Binali Yıldırım bizleri onure etmiştir.Bakanlarımız cenazeye gelerek büyük vefa göstermişlerdir.Yine Giresunspor Başkanı Mustafa Bozbağ büyük bir insanlık ve vefa örneği göstermiştir.Tüm futbolcuların orada olması anlamlıdır.Bu il Bozbağ gibi karakterli insanları zor buluyor.Mutlaka kıymetini bilmemiz gerekir” dedi.

Fındık fiyatı konusuna da değinen Yıldız, “Bence fiyat en az 13 TL olmalıdır. Borsa,Fiskobirlik ve TMO 20’şer ton fındık alacakmış.Şayet bu olursa,fiyatlar mutlaka artacaktır.Artık kalıcı bir çözüm arayışı içine girilmelidir.Bölge milletvekilleri toplanıp panel ve toplantılar ile yeni fındık politikası belirlemelidirler.Bunun için Üniversiteye de ciddi görevler düşüyor.Fındık yöresindeki üniversiteler ,sanayileşme ile fiyat konularında proje üretmelidirler” dedi.

“VALİ BENİMSENDİ”

Yıldız” İlin yeni sayın Valisi Harun Sarıfakıoğulları kısa sürede şehir ile bütünleşti.Açıkça bu kadarını beklemiyordum.Bu Vali atamasını kim yaptıysa ,Allah razı olsun.Yeni Vali’ye doğru projeler götürülürse,bu il kalkınır.Bu konuda herkese büyük görevler düşüyor” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?