Yol çilesi bitiyor mu?

Yol çilesi bitiyor mu?

Giresun İl Özel İdaresi’nden Bektaş Yaylası’na Dev Adım

Giresun İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği Bektaş Yaylası’nda önemli çalışmalar yapıyor.

İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ilimizin ikinci büyük yaylası olan Bektaş yayla yoluna küp taş döşüyor. Son yıllarda çalışmalarıyla göz dolduran Genel Sekreterlik küp taş döşeme çalışması ile birlikte önemli bir hizmete daha imza atmış oldu. Özellikle Turizm anlamında potansiyeli olan Giresun bu güne kadar her nedense yayla yollarına gereken özeni göstermedi.

Genel Sekreterlik bu bağlamda turizm anlamında önemli bir yer olan Bektaş yaylasında bu çalışma ile yayla turizminde yerinde bir adım atmış oldu. Alınan bilgilerde Bektaş yaylasının ana caddesi üzerinde küp taş döşeme çalışmasının büyük ölçüde tamamlandığı belirtildi.

Genel Sekreterlik Bektaş yaylası ana caddesinde doğal taş kullanılarak döşenmeyi gerçekleştiriyor. Planlamaya uygun olarak takriben 1200 metre uzunluğundaki ana caddenin küp taş döşeme işlemi yüzde 95 oranında tamamlandı. Malzemelerin üretimini yapan Genel Sekreterlik İşletme Müdürlüğü bu alanda çok ciddi çalışmalar sergilediğini belirtildi. Ayrınca Genel Sekreterlik Yol Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri de Bektaş yaylasında önemli çalışmalar yaptığı genel haberler arasında.

Turizmciler ve Bektaş yaylası sakinleri ise Özel İdare Genel Sekreterliği çalışanlarına Genel Sekreterine teşekkür ettiklerini, bu çalışmaların daha önceki yıllarda bitirilmesi gerektiğini ama Özel İdareye atanan Genel sekreterlerin bu güne kadar bu konulara eğilmediğini şu anki Genel Sekreterin ise özellikle yayla yollarına, yaylalardaki çöplerin toplanmasına ve içme sularına büyük önem verdiğini görüyoruz; bunun için başta Sayın Bakanımıza, Sayın Valimize ve il genel meclis üyelerimize ve ilgilenen herkese teşekkür ederiz dediler.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?