“AKP terörle mücadele imkan ve kabiliyetini yitirdi”

“AKP terörle mücadele imkan ve kabiliyetini yitirdi”

BEKTAŞOĞLU’NDAN TERÖRE KINAMA

CHP GİRESUN MİLLETVEKİLİ BÜLENT BEKTAŞOĞLU, terör saldırısını kınadı.Yazılı bir açıklama yapan Bektaşoğlu”Ülkemizi sınırlarımızdan kentlerimize kadar çepeçevre tamamen kuşatarak yaşamımızı cehenneme çeviren terörün hedefi bu sefer de Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Terminali oldu.

Kitle katliamına yönelik bu hain saldırıda kaybettiğimiz yurttaşlarımıza Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun. “dedi

Bektaşoğlu şöyle konuştu:

“HAVAALANI SALDIRISI DİĞERLERİNDEN FARKLI”

“Bu son saldırı hedefi, yapılış şekli ve özellikleriyle diğerlerinden farklı olarak değerlendirilmelidir.

Çünkü teröristler bu sefer en korunaklı,1.derece güvenlik önlemleri uygulanan stratejik bir alanı seçip, yoğun bir turizm hareketliliğinin yaşandığı bir dönemde bu saldırıyı gerçekleştirerek kendileri açısından güç mesajı vermek istemişlerdir.

Yine ilk kez, 3 kişiden oluşan canlı bomba timi bu saldırıda kullanılmıştır.

Tüm bunlar saldırının daha organizeli, planlı ve uzun bir hazırlık evresinden sonra gerçekleştirildiğini göstermektedir.

“İHMAL, ZAFİYET, İSTİHBARAT VE GÜVENLİK EKSİKLİĞİ VAR”

Bu terör saldırısını siyasi malzeme yapmak niyetinde değilim. Ancak bu süreçte, İçişleri Bakanlığı’ nın,Ulaştırma Bakanlığı’nın, İstanbul Valiliği’nin güvenlik ve istihbarat birimlerinin  ne yaptığını merak etmekteyiz.

Hükümet diğer saldırılardakinden daha fazla zafiyet ve ihmal olduğunu kabul etmeli ve sorumluluğu üstlenmeli, istifa müessesini harekete geçirmeli, sorumlulardan hesap sorulmalıdır.

Vatandaşlarımız öldükleriyle kalmamalıdır.

Şu ana kadar bu yapılmamış, tam tersine ulusumuza, birliğimize, dirliğimize yönelik bu saldırıyı iktidara yönelikmiş gibi algılatma çabasına girilmiştir.

“AKP TERÖRLE MÜCADELE İMKAN VE KABİLİYETİNİ YİTİRDİ”

Son olarak; AKP iktidarı tutarsız iç ve dış politikasın da etkisiyle terörle mücadeledeki kararlılığını, imkan ve kabiliyetini yitirmiştir. Teröre karşı en önemli mücadele gücü olan halkımızın birliğini sağlamaktan uzak bir tavır içindedir.

Sadece ‘başkanlık’ amaçlı bir yönetim hedefi için mesai yapmaktadır.

Bu anlayıştan vaz geçilmeli, bir insanlık suçu olan terörle mücadele hepimizin tek ve ortak hedefi olmalıdır. “

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?