AMAN CHP GELMESİN, AKP GELSİN !!!

AMAN CHP GELMESİN, AKP GELSİN !!!

AKP’ye senelerdir oy veren sözde mütedeyyin, dindar, ehl-i tarik ve ehli takva insanlar bir bahane buldular, can simidi gibi ona sarılıyorlar; asla bırakmak istemiyorlar. Biliyorlar ki, bu oyuncak ellerinden alındığında sığınacak liman bulamayacaklar, gemi ala bora olacak, belki de parçalanıp, kayıplara karışacak.
Seçim dönemi olsun veya olmasın, kapı kapı, ev ev dolaşıyorlar, aman CHP gelmesin ninnisini söyleyerek, zavallı insanları uyutmaya devam ediyorlar. Hele de ulufe misali aynî veya nakdi yardım yaparlarsa değme keyfine, maya tutmuş demektir; nasıl olsa Beytül Mal’dan para geliyor, yeter ki siz dağıtın, uykudakiler aman ha uyanmasın. Dağıtımda sorun yok, bunlar sosyal yardımdır, anlasana be adam..!
Ama beyim, AKP iktidarında iç ve dış borçlar 5-6 kat yükseldi ödenemez boyutlara ulaştı, elde avuçta gelir getiren ne var ne yok, 40-50 yıllığına kiralandı; birçoğu da haraç-mezat, yok pahasına eşe dosta, akrabaya yandaşa satıldı, gelir kaynakları azaldı, tehlike çanları çalıyor…Boş ver, çaktırma..Bizden sonrası tufan..
İyi ama, ekonomik çöküntü, manevi tahribat tahammül sınırlarını aştı, felakete sürükleniyoruz. İşsizlik, enflasyon, dış ticaret açığı, cari açık, bütçe açığı bir çığ gibi büyüyor. Dış politika felç oldu, içtimai hayat allak bullak durumda. Toplumda kutuplaşmalar, huzursuzluk, kin ve husumet dayanılamaz boyutlara ulaştı; kimse geleceğinden emin değil….Her şeye rağmen, hatta ölümüne, CHP gelmesin, AKP gelsin …!!!
Her şey serbest, her yol mübah; fermanımdır: ne gerekiyorsa zamanında, olması gerektiği gibi, eksiksiz ve hatasız bir şekilde yapıla…. Yeter ki, “Aman CHP iktidara gelmesin. Aman istikrar bozulmasın…” Gözünüzü dört açın, aman dikkat, aman dikkat… Yoksa…karışmam ha…
Aman dikkat ediniz, çok çalışınız, ne gerekiyorsa onu yapınız; aman CHP gelmesin…12 Eylül 1980 ihtilalini yapanların hazırladığı 1982 Anayasasında dahi zinanın suç sayılmasını ön gören madde korunmuş iken, 2004 yılında değiştirilen Türk Ceza Yasasında bu maddeyi kaldıran ve dolayısıyla zina fiiline serbestlik getiren AKP iktidara gelsin, ama sakın CHP iktidara gelmesin..!
2006 yılında Tarım Bakanlığı’nın yayımladığı bir genelge ile domuzu kasaplık hayvan kabul eden ve böylece sofralarımızda her gün mecburen tükettiğimiz çeşitli gıda maddelerine domuz eti, domuz yağı katmayı serbest yapan, hatta 2 den fazla domuz yetiştirenlere devlet bankalarından hayvancılık kredisi verdiren AKP iktidara gelsin, ama sakın ola ki, CHP gelmesin.
“Faizsiz ekonomi mi olur, faizsiz ekonomi olur diyenlerin aklına şaşarım” diyenler; Havuz sistemi ve denk bütçe uygulamasını tatbik etmeyerek, 17 yılda takriben 500 milyar doları faiz adı altında küresel soygunculara peşkeş çeken AKP iktidara gelsin, ama sakın ha CHP gelmesin öyle mi..?
Daha önceden var olan iki adet rakı fabrikasına 16 adet daha ilave fabrika kurmakla; var olan iki çeşit rakıyı on çeşide çıkartmakla övünen, bunlarla da yetinmeyerek çeşit çeşit kumar icat edip, Milli (zilli) Piyango bünyesine dahil etmekle övünen AKP iktidara gelsin; ama CHP sakın ola ki, iktidara gelmesin…
Bakanları, Belediye Başkanları, Millet Vekilleri veya yakınları yolsuzluk, torpil, adam kayırma, ihale dağıtmak, rüşvet ve benzeri yüz kızartıcı suçlarla şaibeli hale gelen; şüphe ve tereddütleri aklamak için mahkemelere baş vurmaktan çekinen, asılsız bahanelere sığınarak, işin içinden çıkmaya, kendi kendilerini aklamaya çalışan AKP liler gelmesin de CHP mi gelsin..?
Bir soru ile bitirmek istiyorum: Hüsnü Bey amca, söyler misiniz Allah aşkına: CHP iktidara gelseydi, bunlardan başka hangi büyük günahı işleyecekti..? Dahası: CHP iktidara gelseydi, değil bunları hayata geçirmek, aklından dahi geçiremezdi; en azından milletten korkardı.
Diyelim ki bunlardan sadece bir tanesini yapsaydı ne olurdu biliyor musun? Şimdiki AKP seçmeni cuma namazları sonrası cami kapılarında milyonluk mitingler yapar ve CHP’yi 3 günde iktidardan indirirlerdi.
Hayırlı günler Hüsnü amca, Hüsniye teyze! Allah ibadetlerinizi, dualarınızı, zikirlerinizi, hayru hasenatınızı kabul ve makbul eylesin. Ama, haramlara sebep veya destek olanlar, haramları işlemiş gibidirler. Dolayısıyla yukarıda söz konusu edilen ve meşrulaştırılan haramlardan sizin amel defterinize de aynen yazılmaktadır.
Mahkeme-i Kübrâ’da hayatın hesabı soruluyorken sakın ola ki, “bize kimse bunları hatırlatmadı, bilemiyorduk. Haberimiz olsaydı böyle yapmazdık. Çağımızda yaşayan Müslümanlardan davacıyız Yâ Rabbi…” demeyeseniz ha…
Bilmem anlatabildim mi? Selam ve dua ile….

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?