ASLAR KULÜBEDE, EL FRENLERİ SAHADA

ASLAR KULÜBEDE, EL FRENLERİ SAHADA

Giresunspor iki sezondur bir türlü ideal kadrosuna kavuşamadı..
Un, su, şeker var… Helva yapacak usta yok!
İstanbulspor karşısında sahaya sürülen kadroyu görünce “EYVAHH!” dedim..
Ankara’da Osmanlıspor deplasmanında Giresunspor ilk kez ideal kadrosu ile oynadı, 3 puan ile Giresun’a döndü.. Sakatlıklar, cezalar, Giresunspor’u ideal kadrosundan yoksun bıraktı.
İnişli-çıkışlı gidişler devam etti.. Her şey düzeldi, Giresunspor tam kadro İstanbul’da derken, Savaş Polat, Muhammed İldiz, Landel gibi as futbolcular kulübede, el frenleri sahada..
İlk onbirde oynayamayacak durumda olan asların kulübede ne işi vardı, kimse anlamadı.. Maç bitince taraftarda da homurdanmalar başladı..?
Afrika’dan geç gelen Adama Ba ile 35’lik Muhammed Reis sahada..
Kalan mevkilerde alternatif çok.. 10 Numara yok.. Takım M. Reis’e mahkum.. İlk maç hariç, ikisi 90 dakika, beşi de ilk onbirde, Reis 8 müsabakada sahada olmayı başardı.. Giresunspor’a başarı sağladı mı düşünülür.. Akılda kalan; Muhammed Reis’in 90 dakika oynadığı maçlarda, Yeşil-beyazlılar içte-dışta yenildi.. 90 Dakika sahada kalacak gücü olmadığını teknik heyet dışında herkes görüyor.. Kalpar hocanın yanında takımı tanıyan da yokmuş.. Yoksa Reis forma şansı mı bulurdu?
O kadar uyarı Hüsmeni’yi yola getirmiş değil. Takım sahada 9 kişi.. Hüsmeni ile Muhammed Reis takımın el freni gibi..
Birde Ferhat var!.. İlk oynadığı maçta Altay galibiyeti gelince Ferhat forma giymeye devam etti. Sonra ne oldu? Oynadığı 3 müsabakada 1 puan alındı.. İstanbul’da kendi kalesine 1 gol ve gol atan rakibe yardımcı olunca rakibin 2 golüne katkı sağladı.. Ve Giresunspor ilk kez rakibinden 3 gol yedi..
Bu ligin en güçlü takımı Boluspor’a teslim olmayan yeşil-beyazlılar, zayıf rakibi İstanbulspor’a boyun eğdi.. Üst grupla makası açtı.. İlk kez Play Off bandının dışına taştı..
Biri evinde 2 deplasman 3 müsabakada 1 puan.. Geçen sezon gibi bu kez erken düşmeye başladık..
8 Haftadır ilk iki ve Play Off bandında olan yeşil-beyazlılar, farklı yenilgi ile 9’uncu hafta sonu 8’liğe düştü..
Fatih TEKKE, Boluspor, Manisaspor, Denizlispor derken İstanbulspor’un başında da Giresunspor’a puan koklatmadı.. Nereye gittiyse, Giresunspor’u puansız gönderdi.. Bu da ilginç!
GİRESUNSPOR Futbol Direktörü Giresunspor’u yakından tanıyan, Giresunspor’a yıllarını veren biri olsa, Kalpar hoca bu hataları yapar mıydı? Asları kulübede tutar mıydı? Takımı ideal kadrosuyla sahaya sürmez miydi?
Bu mağlubiyet camiada umutları da azalttı…
Gelecek hafta Giresun Atatürk Stadı’nda Balıkesirspor, devamında 11’inci hafta Ankara’da Gençlerbirliği müsabakalarını kayıpsız atlatmak dileğiyle..

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?