Bahçeli AK Parti İcraatlarından Sorumludur!..

Bahçeli AK Parti İcraatlarından Sorumludur!..

“Senin iyiliğini isteyen kimse, “yolunda şöyle bir diken var” diyendir. Yolunu kaybedene iyi gidiyorsun demek şiddetli bir zulümdür.” (Şeyh Sâdî Şîrazî) 

Devlet Bahçeli’nin siyasî gücü!.. Bugün, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’dan sonra en güçlü siyasî lider MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ’dir.

Devlet Bahçeli; yüzü pek gülmeyen, gülmesi değil gülümsemesi dahi ender görülen, sert bakışlı lakin dik duruşlu, Türk siyasetinde kilit anahtar rolü üstlenen ender siyasetçilerden biri…

7 Haziran seçimleri akabinde her şeye “HAYIR” demesiyle Ahmet DAVUTOĞLU Başbakanlığında kurulacak koalisyon hükümetine fırsat vermeyip 1 Kasım seçimlerinde AK Parti’nin tek başına iktidarına zemin hazırlayan bir siyasî lider!

15 Temmuz’dan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan dahil hiçbir AK Partilinin telaffuz etmediği Başkanlık Sistemini bir anda ortaya atıp sistemin Meclisten geçmesinde ve 16 Nisan’da yüksek sesle “EVET” deyip Referandumun kabulünde büyük payı olan, Başkanlık Kilidinin Anahtarı enteresan bir siyasî lider!

Türkiye’de iktidar var, lakin muhalefet yok!..

Bugün için Türkiye’deki en büyük sıkıntı; ciddi bir muhalefet boşluğunun bulunmasıdır.

Devlet Bahçeli, konjonktür gereği bugünkü siyasî gücü ve siyasî manevra kabiliyetiyle bu muhalefet boşluğunu dolduracak tek lider görülüyor!

Bugün itibariyle Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a eleştiri ve tavsiyeleriyle en fazla etki edebilecek, sözlerine en fazla itibar edilecek siyasetçi Devlet Bahçeli’dir.

Bugün itibariyle Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a nice AK Partililerden daha yakın ve müessir konumdadır.

Bu itibarla, Devlet Bahçeli, gerek hükümetin icraatlarında, gerek Mecliste yapılacak mevzuat düzenlemelerinde milletin ve ülkenin aleyhine olabilecek bütün faaliyet ve kararların sorumlusu konumunda görülecektir…

Devlet Bahçeli, AK Parti’nin ve Hükümetin eksik ve yanlış icraatlarından sorumlu olacağı gibi, yapması gerektiği halde yapmadıklarından da sorumlu olacaktır!

Hasılı kelam:

Devlet Bahçeli’nin sözlerine ve tavsiyelerine dikkat edilmeli!..

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ulaşmakta zorluk çekenler Devlet Bahçeli’ye ulaşmalı!

AK Partililere ve Hükümet üyelerine yapılacak tavsiyeler ve talepler; Devlet Bahçeli üzerinden yapılmalıdır!

Devlet Bahçeli desteklenmeli, eli daha da güçlendirilmelidir! 

“Sen değerinle ve düşüncenle, iki âleme de bedelsin, ama ne yapayım ki kendi değerini bilmiyorsun.” (Hz. Mevlana)

Vesselam…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?