Bravo Yücel’e..

Bravo Yücel’e..

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tam destek veren Yücel, Giresun’da “Demokrasi Şehitleri Anıtı” yapılması için harekete geçti.Piraziz’de doğan ve dünya çapında başarılara imza atarak markalaşan Yücel’in milli konulardaki hassasiyeti ise taktir alıyor

 

Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel Giresun’da “Demokrasi Şehitleri Anıtı” yapılacağını belirtti.

Yücel şöyle konuştu

“Türk Silahlı Kuvvetleri içinde yuvalanan bir grup tarafından başlatılan ancak, Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, hükümetimiz ve tüm siyasi liderlerimizin kararlılığı,  Milletimizin cesareti ve demokrasiye olan inancı, yazılı ve görsel medyamızın örnek duruşu ile püskürtülen hain darbe girişimini bir kez daha şiddetle ve nefretle kınıyorum.

Kıymetli Türk Halkının iradesine karşı yapılan bu darbe girişimi,  ilk andan itibaren Türkiye’nin her köşesinde her kesimden Türk vatandaşının güçlü bir duruş sergilemiş olması ve güvenlik güçlerimizin başarılı müdahaleleri ile sonuçsuz kalmıştır.

Demokrasi düşmanlarına karşı gösterilen net duruş, bu hainlerin planlarını gerçekleştirmesine engel olmuş ve kıymetli Türk Halkının demokrasiye olan inancını bir kez daha ortaya koymuştur.

Bu hain darbe girişimini ve toplumumuzun her kesiminin istisnasız gösterdiği bu kahramanlığı unutmamalı, unutturmamalıyız. Gelecek nesillerin yaşanan bu ihanet karşısında milletimizin göstermiş olduğu dirayet ve cesareti öğrenmesini, bundan feyz almasını sağlamak adına bu hain saldırıyı ve yaşanan tüm kahramanlıkları tarihimize kazımalıyız. 15 Temmuz Darbe Girişimi ve 15 Temmuz Şehitleri tarih kitaplarında yerini almalı, eğitim öğretim müfredatı kapsamına alınmalıdır.

Ayrıca Türkiye’nin 81 ilinde her kesimden vatandaşımızın gösterdiği feraset ve cesaretin anıtlaştırılması, her ilimizde 15 Temmuz Darbe Girişimine karşı koyarken hayatlarını kaybeden demokrasi şehitlerimiz anısına anıtlar dikilmesi gerektiğine inanıyorum.

Bu nedenle, 15 Temmuz Darbe Girişiminde şehit olan demokrasi kahramanlarımızın ilelebet unutulmaması adına ilk anıtın Giresun İlinde tarafımdan yaptırılmasına ilişkin çalışmaların başladığını ilan ediyorum. Bu bağlamda tüm iş adamlarımızı da her ilde bir 15 Temmuz Şehitleri Anıtı yaptırmaya canı gönülden davet ediyorum. “

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?