Cerrah neler anlattı?

Cerrah neler anlattı?

Giresun’un gelecek vaad eden bürokratlarından Elmas, Bakanlık müşaviri Cerrah’ı misafir etti

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Müşaviri Selim CERRAH, Sahil Yurt Müdürlüğü Konferans salonunda öğrencilere seminer verdi.

 

KYK yurtlarında barınan öğrencilere yönelik sosyal-kültürel etkinlikler kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı Müşaviri Selim CERRAH, Kredi ve Yurtlar Kurumu Giresun İl Müdürlüğünce düzenlenen ‘İçimdeki Lider –Gelecek Nasıl Bir İnsan Bekliyor-‘ programıyla, Sahil Yurt Müdürlüğü Konferans Salonu’nda  gençlerle buluştu.

Ankara Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olduğunu dile getiren CERRAH, eğitim hayatından kesitleri gençlerle paylaştı. Gençlerin artık tüm imkanlara sahip olduğu, güzel, temiz yurtlarda kaldığı ve yurtlarımızda düzenlenen seminer ve konferansların öğrencilerin kariyerleri için önemli olduğunu dile getirdi. Cerrah konuşmasında; “Gençlere gelecek planlarınızı yaparken bir devlet kurumuna girme, devlet memuru olma odaklı planlar yapmak yerine; mevcut alanlarınızda uzmanlaşarak özel sektörde de kendinize fırsatlar yaratabilirsiniz, bunları göz ardı etmemelisiniz.” dedi. Kamu kurumlarının elbette ki gençlere istihdam sağladığından bahseden Cerrah, Özel Sektörde de gençlerimizin dinamizmine ihtiyacın yadsınamayacağını dile getirdi.

Konuşmasının sonunda; Lider olmanın aslında bir gurubun başında emirler yağdıran bir insan olmak değil, işini gerçekten iyi yapan bir ekibin üyesi olmak ve işini iyi yapmakla alakalı olduğunu vurgulayan Cerrah, programın sonunda öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Giresun İl Müdürü Fethi ELMAS, Şube Müdürleri, Yurt Müdürleri ve Personellerin de katıldığı programa öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Mobil Sürüme Geç