“CHP küresel güçlerin maşasi oldu“

“CHP küresel güçlerin maşasi oldu“

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, CHP’nin ABD’deki davayı sahiplenmesinin tam anlamıyla bir ihanet olduğunu söyledi.

AK Parti Milletvekili Sabri Öztürk, dava ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gündeme getirdiği iddialar ve açıklamalarla ilgili olarak çarpıcı ifadeler kullandı.

Amerika’daki davanın hukuk, adalet ve ticaretle uzaktan yakından ilgisi bulunmadığını, davının Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tabiriyle ‘cambaza bak cambaza’ oyunu olduğunu vurgulayan Öztürk, bu oyunla Türkiye’nin tüm dikkatinin bu davaya çekilerek Suriye’de ve Irak’ta Türkiye aleyhine yürütülmek istenen projeye hız verilmek istendiğini kaydetti. Sabri Öztürk, dava projesinin Amerikan yönetiminin bir bölümü tarafından yürütüldüğünü, malzemelerin temini görevinin de FETÖ ve CHP’ye verildiğini söyledi.

ABD’deki yargılamanın bir tiyatro olduğunu, bunun en büyük ispatının da oyunculara sürekli başka rollerin verilmeye çalışılması olduğunu dile getiren AK PARTİ Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, söz konusu davanın Türkiye’ye karşı bir şantaj olarak kullanılmaya çalışmasından CHP’nin kendine bir fırsat çıkarmaya çalıştığı vurguladı. Sabri Öztürk, kimse Kılıçdaroğlu’nun sallayarak gösteri yaptığı belgelerin gerçekliğiyle ya da zamanlamasıyla ilgilenme zahmetinde bulunmuyor. Bunun sorgulanması gerekir “ dedi.

CHP’nin söz konusu davayı sahiplenmesinin iyi niyetle açıklanmasının mümkün olmadığını kaydeden Sabri Öztürk, ahbaplarının servis ettiği sahte delillerle ülkesini suçlamaya çalışmasının CHP’nin ana muhalefet değil ana hıyanet partisi olduğunu da apaçık gösterdiğini söyledi. FETÖ’nun 15 Temmuz Hain Darbe Girişimiyle başaramadığını şimdi CHP’yi kullanarak başarmaya çalıştığını vurgulayan Sabri Öztürk, CHP’nin ak ile karaya dün olduğu gibi bugün de ayıramadığını, zaten milli olmayan duruşunun da millilikten giderek uzaklaştığını söyledi.

FETÖ’nun 17-25 Aralık yargı darbe girişimlerinde de CHP’nin milli bir duruş sergilemek yerine dış güçlere maşalık ettiğini hatırlatan Sabri Öztürk, küresel güçlerin FETÖ kanalıyla Türkiye’de oynamak istediği oyuna CHP’yi alet ettiğini ve CHP’nin de bu oyuna geldiğini ifade etti.

“AK İLE KARAYI SEÇEMİYORLAR”

“ Bugün memleket, devlet söz konusu olduğunda Doğu Perinçeklerin, Ahmet Hakanların bile ‘Cumhurbaşkanımızı eleştirebiliriz ama küresel güçlere yedirmeyiz’ dediğini hatırlatan Sabri Öztürk, gelinen bu noktada CHP’nin böyle bir refleksi bile ortaya koyamamasının manidar olduğu dile getirdi.

Sabri Öztürk şunları kaydetti: “ Bugün bir kez daha görülmüştür ki, 17-25 Aralık’ta, 15 Temmuz’da yapamadıklarını bir de ABD mahkemesinde yapmayı deneyen küresel güç odakları yine memleketi diz çöktürmeye, memleketi güya istedikleri hizaya getirmek, kölelik düzenine çekmeye çalışmaktadırlar. Bunu gördüğü halde savcısı ve hakimi FETÖ bağlantılı bir Amerikan mahkemesinden “ mandacılık” ummak için de hain olmak gerekir”.

“ÜLKEMİZİN ANAHTARINI FETÖ İLE CHP’YE Mİ TESLİM EDELİM”

ABD’nin 15 Temmuz darbe girişiminde FETÖ Elebaşısı Fetullah Gülen’i iade etmemek için türlü bahaneler üretmesinin tesadüf olmadığının bu son gelişmelerle bir kez daha kanıtlandığını belirten Sabri Öztürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerini de hatırlatarak, “ şimdi bu şantaja boyun eğip, ülkemizin anahtarlarını FETÖ ve CHP’ye mi teslim edelim” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?