CHP’de kimlerin adı geçiyor?

CHP’de kimlerin adı geçiyor?

Kongre 30 Aralık’ta yapılacak.

CHP il Kongresi 30 Aralık’ta yapılacak.CHP İl Başkanı Necati Tığlı, kongrede yeniden aday olacağını belirterek”İlçe kongrelerini tamamladıktan sonra İl kongresinin tarihini de netleştirdik.Kısmet olursa 30 Aralık’ta kongremizi yapacağız”dedi.

KİTAPÇI VE GÜRSOY İSİMLERİ DE KONUŞULUYOR

Diğer yandan CHP’ye yakın kaynaklardan sızan bilgilere göre eski Başkan Sinan Kitapçı ve Milletvekili adayı Basri Gürsoy’un da kongrede aday olabileceği ifade ediliyor.

AKSU TARAFSIZ ..

Bu arada Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun kongrede taraf olmayacağı öne sürülüyor.Mevcut Başkan Tığlı’nın Aksu ile görüştüğü ve Aksu’nun “Ben taraf değilim” dediği iddiaları kulislere yansıdı ama bu söylenti  tam doğrulatılamadı.Genç yaşına rağmen dengeli bir il başkanlığı yapan Tığlı’nın yeniden aday olması halinde  ileride önemli görevler üstlenecek kapasitede olduğu dile getiriliyor.

IŞIK DELEGE DEĞİL Mİ?

Diğer yandan 2 dönem belediye Başkanlığı,bir dönem ise milletvekilliği yapan Mehmet Işık’ın il delegesi yapılmadığı da iddia edilmişti..Bazı partililer ise bu tür üst düzey kişilerin doğal delege olduğunu ve bu yüzden listeye yazılmadığını ifade ediyor..Eski İl Başkanlarından Aykut Gezmiş’in de doğal delege olduğu öğrenildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?